A-tým 24.09.2010

Benzina pokořila mistra!

Obhájce titulu utrpěl první porážku v nové sezóně v Litvínově! Pardubice se ujaly vedení, ale nedokázaly zareagovat na litvínovský obrat. Neproměnily trestné střílení, z něhož naopak Jánský pojistil domácí výhru na 3:1. Litvínov tak zůstal doma stoprocentní a v neděli míří v nezvyklém odpoledním čase do Plzně.

Litvínov opět postavil do branky Jaroslava Hübla a poprvé mohl nasadit do hry i uzdraveného útočníka Juraje Majdana. Odpočíval Jakub Maxa.

Hosté, jejichž odpočinek před zápasem byl o dva dny delší protivníka, začali zostra. Zaměstnali Hübla a poprvé se dočkali už ve 47. vteřině. Zpětnou přihrávku Koukala zblízka po uvolnění využil Rákos.

Litvínov přidal a rychle dokázal odpovědět. Nahození Marka Černoška v přesilovce prošlo až do sítě hned na začátku třetí minuty. Pivko tak šel z trestné lavice přesně o 60 vteřin dřív.

Gól žlutočerné mužstvo nabudil.
Přečíslení tři na dva pak ideálně využil po křižné přihrávce ve 13. minutě Vojtěch Kubinčák, švihem podruhé prostřelil Růžičku a Benzina byla rázem ve vedení a na koni. Mohla zvýšit při více než minutové přesilovce pět na tři.

Náskok se chvěl hlavně na konci prvního dějství, kdy měli hosté možnost hrát 1:15 min. dvojnásobnou přesilovku po trestech Jareše a Černého. Statečné trojice v bílém však náporu soupeře odolaly.

Po změně stran pokračoval útočný, technický hokej, věrný pověsti a tradici obou klubů. Po návratu z kabiny Východočeši znovu zapínali na plné obrátky, ale naráželi na pohyblivou defenzívu domácích.

Největší vzruch přinesla 31. minuta. Při hře čtyři na čtyři zastavil nedovoleně ujíždějícího protihráče Švarný a Pivko dostal možnost vyrovnat z trestného střílení. Branku však těsně minul.

Do třetí části mohli Litvínovští vstoupit skvěle, naskytla se jim výhoda 67 vteřin dvojnásobné přesilovky. Soupeř se ubránil a při Kubátově vyloučení zintenzívnil svůj tlak. Tehdy zase odolal Litvínov a bitva před 4 234 diváky pokračovala.

Deset minut před koncem rozhodl zápas definitivně agilní Peter Jánský. Snad potřetí se v utkání dokázal natlačit před branku přes protihráče, tentokrát to bylo v úniku. Jillson jej fauloval. Rozhodčí zkřížil ruce, Jánský se rozjel, namířil mezi betony a prostřelil Růžičku.

Hosté nesložili zbraně, dotírali na Hübla. Zodpovědný a disciplinovaný výkon domácích však jejich ofenzivní snahu držel na uzdě.
Východočeši se odhodlali k dlouhé power play, ale zdramatizovat duel už nedokázali.

Litvínov se díky kolektivnímu výkonu v tabulce pravdy udržel na nule a o první plusové body bude usilovat v neděli v Plzni.

Jiří Kučera (Litvínov): "Brzký gól, který jsme dostali, nás vyburcoval, hráli jsme zodpovědně a otočili stav v 1. třetině. Ve druhé části nás podržel gólman Jarda Hübl, který chytil nájezd. Ve třetí třetině jsme hráli dobře zezadu a výsledek si pohlídali."

Josef Jandač (Pardubice): "Sice jsme hned v první minutě vstřelili gól, ale asi nám to spíš ublížilo. Mysleli jsme si, že vše půjde samo. Soupeř nám dal gól z přesilovky a z přečíslení. Potom hráli domácí dobře a kontrolovali hru. Měli jsme přesilovky, nájezd, ale gól jsme bohužel nedali. Nehráli jsme dnes jako mužstvo, ale příliš individuálně a to nás stálo body."