A-tým 05.02.2018

Derby v Chomutově! Pak přestávka

Poslední zápas před olympijskou přestávkou odehraje Verva v úterý od 17:20 na chomutovském ledě.
Piráti Chomutov v neděli vedli na ledě vedoucí Plzně už 4:1, přesto se nakonec museli smířit jen s jedním bodem. Ve třetí třetině třikrát inkasovali a po prodloužení prohráli na nájezdy (4:5sn).

Aktuálně jsou v tabulce až dvanáctí a na desátou Spartu ztrácí dva body. Měli trochu štěstí, že ve 47. kole prohrála Sparta i jedenáctá Mladá Boleslav.

Po duelu s Vervou hostí Růžičkovi svěřenci na přelomu února a března Třinec, pak jedou do Zlína a základní část končí právě se Spartou. Bude se rozhodovat až v posledním zápase?

Zároveň však Piráti ještě nemají klid, co se týče baráže, byť současný jedenáctibodový náskok na třináctou Jihlavu se jeví jako nadějný.

V brance se zabydlel mladý Štěpán Lukeš. Znovu tak může dojít na souboj s jeho starším litvínovským bratrem Františkem. Ten byl v neděli spolu s Viktorem Hüblem u všech vstřelených gólů Vervy, oba zaznamenali po třech kanadských bodech.

Jen tři vyloučení, jedna využitá přesilovka ze čtyř a vstřelený gól v oslabení – možná to byly rozhodující atributy, vedoucí k tomu, že Litvínov první únorovou neděli ukončil své čekání na výhru v roce 2018.

Další série ještě ukončit zbývá: na tříbodové vítězství čeká žlutočerný tým a jeho fanoušci od konce minulého roku (28. prosince v Mladé Boleslavi 2:0), tedy čtrnáct zápasů. Na domácí tříbodovou výhru pak kalendářně ještě déle (19. listopadu Jihlava 3:0), tedy dvanáct zápasů.

První šňůru může Verva přetrhnout v úterý v Chomutově.
------------------------------------------------------------
V olympijské přestávce se Litvínov dvakrát utká s Piráty v rámci přípravy, 20. února na Hlinkově stadiónu a o dva dny později v Chomutově.

Nejtrestanější hráč Juraj Valach - 87 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

Poslední utkání

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov5:4 sn (0:2, 1:2, 3:0 - 0:0)

HC VERVA Litvínov - BK Mladá Boleslav4:3 pr. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Kubát (Lukeš, Mikúš), 27. Hübl (Lukeš), 48. Hübl (Čutta), 61. Lukeš (Hübl, Baránek) – 17. Orsava (Žejdl), 21. Pacovský (Klepiš, Dlapa), 60. Žejdl (Orsava, Klepiš) Rozhodčí: Pešina a Hejduk Vyloučení: 3:4 Využití: 1:0 Oslabení: 1:0 Zásahy: Kantor 30 – J. Růžička 25 Diváci: 3127