Preview A-tým 07.12.2018

Hurá na Vítkovice! Vervu čeká šestá Ridera

L i t v í n o v - Litvínov po pátečním vyrovnaném utkání čeká další soupeř, tentokrát narazí na trápící se Rideru. Černožlutí v posledním zápase nestačili na plzeňské Indiány, když prohráli 2:1 po samostatných nájezdech. Vítkovice nedobrovolně natáhli svou sérii proher na čtyři utkání v řadě, protože nedokázali porazit Liberec.
Litvínovští zažívají po příchodu Lukáše Kašpara šťastné dny. Verva opět hraje krásný hokej, což ukázala před týdnem v utkání proti Liberci. Nová akvizice se předvedla vstřelenou brankou a aktivním výkonem. „Parádní návrat. Šest gólů, porazili jsme silný tým a hráli jsme dobře,“ hodnotil utkání litvínovský navrátilec. Verva i díky němu utnula černou sérii čtyř proher v řadě. „Ta šňůra utkání, kdy se nám nepodařilo bodovat byla docela dlouhá a klukům bych chtěl poděkovat za to, jak k tomu přistoupili,“ řekl s úsměvem po utkání Radim Skuhrovec.

V zápase proti Plzni jako by se karta obrátila. Hostující Indiáni totiž podobně jako před týdnem Litvínov vítal svého navrátivšího hráče. V sestavě proti Vervě nechyběl Jan Kovář. Domácí se však nezalekli a předvedli velmi povedený výkon, který bohužel nebyl korunován úspěchem. Jak moc tuhý boj ukázaly i časy, ve kterých padly branky. Vždyť na první gól si museli fanoušci na ZS Ivana Hlinky počkat až do třetí třetiny.

V samém závěru rozjásal domácí fanoušky František Gerhát, který se prosadil tři minuty před koncem a poslal zápas do prodloužení. V něm už žádný gól nepadl a muselo se přistoupit k samostatným nájezdům. Hokejová loterie byla nakonec shovívavější k plzeňskému celku. „Myslím, že dělba bodů po základní hrací době je zasloužená,“ komentoval výkon Radim Skuhrovec na pozápasové tiskové konferenci.

V ostravském táboře se řeší úplně jiné problémy. Vítkovicím sice patří průběžně šestá příčka, ale také jim patří nepříjemná bilance čtyř zápasů bez výhry. Ridera sice dokázala v těžkém zápase proti Mountfieldu vybojovat bod, když prohrála po samostatných nájezdech 4:5. V dalším utkání se vítkovičtí představili na ledě libereckých Tygrů. V jejich kádru však chyběl Marek Hrbas, který přestoupil do KHL, kde bude hájit barvy Amuru Chabarovsk.

Ridera na tým ze severu Čech nestačila a prohrála 4:0. „Vstoupili jsme do zápasu velmi bojácně, a to nás v konečném důsledku stálo celé utkání,“ nastínil problematiku Pavel Trnka. Ostravané vstoupili do zápasu aktivně, což už po několika minutách Liberec potrestal. Největší šance měli hosté v druhé třetině, ale ani jeden z hráčů nedokázal prostřelit domácího Willa, a tak se ke slovu opět dostali Tygři a dvěma góly ve třetím dějství rozhodli o osudu utkání.

Dokáže Litvínov i v druhém vzájemném zápase letošního ročníku porazit Vítkovice či utne Ridera svou mizernou sérii? Vše se dozvíme v neděli. Utkání začíná v 16:00.

Nejtrestanější hráč Ondřej Jurčík - 58 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Jaroslav Janus 24 91,99 % 2,30 1
2. Miroslav Hanuljak 2 92,86 % 2,86 0
3. Petr Kváča 1 86,49 % 5,00 0
Úspěšnost přesilovek --,- % (--. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení --,- % (--. místo v extralize)

Poslední utkání

HC VERVA Litvínov - HC ŠKODA PLZEŇ1:2 sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 57. Gerhát (Trávníček, Ščotka) – 44. V. Němec (Kratěna, D. Kindl), rozh. náj. Jan Kovář. Rozhodčí: Hribik, Bjälkander – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5534. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.