A-tým 29.09.2011

LIT - UST

V severočeském derby jsme přivítali soupeře z Ústí. Výsledky z přípravy nás určili jako favorita. ...

Nezačali jsme špatně a první pětka si vytvořila několik střeleckých příležitostí. Protože jsme je neproměnili, zahrozil soupeř a trefil tyčku. I další šanci jsme Slovanu darovali a nechali před brankou volného hráče, jehož šanci parádně lapačkou zlikvidoval Šimon Sklíba. Nedáš – dostaneš, platilo i tentokrát a Michal Jonák po pěkné přihrávce Davida Dunka dělovkou pod horní tyčku otevřel skóre 1:0. Soupeře jsme od této chvíle jasně přehrávali a Josef Stříbrný zvýšil na 2:0. V oslabení pak dvojice Josef Stříbrný – Tomáš Kučera zamotala svým dobrým pohybem soupeře a „ Kůča“ zvýšil na 3:0. Místo toho, abychom soupeře potrestali dalšími góly, nepochopitelně jsme polevili v koncentraci hlavně ve hře dozadu. Soupeř toho využil a snížil na 3:1. O naší převaze svědčí i poměr střel v první třetině 18:9. I přes tuto střeleckou převahu měl Slovan dostatek příležitostí ke skórování, a tak můžeme poděkovat Šimonovi, že jim víc jak jeden gól nepovolil.
Do druhé třetiny jsme šli s tím, že musíme zlepšit hlavně obrannou hru. Znovu jsme si vytvořili dostatek šancí, ale Chmel v brance hostí odolával. Nestačil až na nahození Jakuba Dvořáka z brankové čáry, které si srazil do vlastní sítě 4:1. „Dvořka“ byl autorem i naší páté branky. Jeho střelu tečoval jeden ze soupeřových obránců za záda svého brankáře 5:1. Na 6:1
zvýšil po pěkném uvolnění od Vlasty Pospíšila svým druhým gólem v zápase „Stříbro“.
O zlepšeném výkonu v obraně svědčí poměr střel na branku 14:3. V této třetině odstoupil ze hry pro zranění Tomáš Dyrynk. Nahradil jej na levém křídle druhé formace Dominik Brzek.
Ve třetí třetině jsme dali příležitost i dvěma dalším obráncům Oliveru Najmanovi a Martinu
Kučerovi. Hned v úvodu jsme po pěkné kombinaci jsme zvýšili Davidem Vostárkem na 7:1. Bohužel to z naší stránky bylo, co se branek týče,vše. Přestože jsme si vytvořili znovu dostatek příležitostí, trefili jsme buď tyč, nebo netrefili branku. V závěru třetiny (1,5sekundy před koncem) ještě soupeř snížil po našem zaváhání v obranném pásmu na 7:2. Na střely jsme vyhráli celkově 46:19.

Sestava: Sklíba , Truhlář - Vostárek – Sklenička , Jonák – Moravec , Šíp – Březák , Najman-Kučera Martin,
Kučera Tomáš – Pospíšil – Stříbrný , Dyrynk – Dunko - Poljanský, Jícha – Bárdoš – Dvořák , Brzek .

Viktor Lukeš: Znovu mužstvo chválím za vítězství. Mohlo být ještě výraznější, ale spousta šancí zůstala nevyužita. Špatná byla naše obranná hra v první třetině. Pozitivem bylo, že jsme se ve hře dozadu v průběhu druhé a třetí části výrazně zlepšili. Z toho musíme vycházet v příštích zápasech.
Nejlepší hráči našeho mužstva: Josef Stříbrný, Jakub Dvořák, Michal Jonák.