A-tým 22.09.2009

Liberec úspěšnější v koncovce

Pod Ještědem měl Litvínov blízko k bodovému zisku, ale s jedním vstřeleným gólem opět na lepší výsledek nedosáhl. Tým srážely neproměněné šance, snížil dvoubrankové vedení soupeře, ale rozhodující branka na 3:1 padla při power play do prázdné klece poté, co rozhodčí přehlédli faul na obránce Kroupu.

Litvínov nastoupil k zápasu bez Jiřího Šlégra, kterého trápí záda, a v brance s Jaroslavem Hüblem.

V opatrnějším úvodu utkání se do zápisu o utkání dostali pouze dva vyloučení, po jednom na každé straně. První litvínovskou příležitost měl v 5. minutě Jánský. Jeho ránu z mezikruží Leinonen kryl. Finský gólman obstál i při dvojnásobné šanci Kubáta, kterému v rozhodujícím okamžiku sklouzl puk z hole. Na druhé straně byl pozorný Jaroslav Hübl.

V polovině třetiny měl možnost Jakub Černý. V 18. minutě však udeřilo na druhé straně, Klimenta poslal do odkryté branky kotouč vyražený brankářem po střele Hlaváče. Výsledkem 1:0 skončila 1. třetina, v němž byla na Benzině znát nervozita.

Po změně stran se výkon zlepšil. Ve 23. minutě mohlo být po obdobné situaci srovnáno, ale kotouč se neodrazil od gólmana správným směrem pro hosty. Vzápětí po akci dva na jednoho skončil kotouč pár centimetrů před brankovou čarou! Černý před polodkrytou svatyní Liberce trefil po Lukešově přihrávce beton brankáře. V následné přesilovce kroutil Reichelův útok soupeřovu čtveřici, také bez užitku. Škoda...

Hübl se vyznamenal při střele Kašpaříka zblízka a pak se Tygrům naskytly hned dvě přesilovky pět na tři. První krátká, za to druhá dlouhá 72 vteřin. Litvínovská čtveřice však soupeře nepustila prakticky do jediné šance. Naopak Leinonen byl vzápětí často v permanenci a vždy úspěšný.
Ve 36. minutě podržel naděje černožlutých brankář, který zlikvidoval sólo Špačka.

Ve třetím dějství postupně získávali Liberečtí převahu. Utnul ji ošklivě vypadající zákrok Hlaváče na Ondřeje Poživila, úder do hlavy, kvalifikovaný jako napadení. V oslabení ujel Bartovič, obránce Kubát mu v pádu vypíchl kotouč a sudí nařídili trestné střílení. Bartovič propasíroval puk pod brankářem do sítě a zvýšil ve 49. minutě na 2:0.

Na začátku poslední desetiminutovky normální hrací doby se konečně dočkali i příznivci Krušnohorců. Od modré v přesilovce vypálil Miloslav Gureň a Viktor Hübl pohotově z dorážky bekhendem prostřelil po ledě finského gólmana.

Povzbuzený Litvínov se pustil do honby za body. Trávníček nadvakrát zblízka neuspěl, po něm z voleje Reichelovu přihrávku poslal na branku Černý, stále 2:1. V závěru se Litvínov odhodlal k power play, při které inkasoval z hole Blatného, byť Kroupa byl předtím ve středním pásmu připraven o puk sporným způsobem.

Kromě Poživila měl zdravotní potíže také Radim Skuhrovec, zasažený před brankou kotoučem zezadu do hlavy.

Ani zlepšený výkon k bodům nakonec nevedl, tentokrát však zejména kvůli neproduktivní koncovce.
Nastartuje se tým v pátek proti Mladé Boleslavi?

Jiří Kalous: "Musíme uznat, že Litvínov byl dnes lepším mužstvem. My jsme se od začátku trápili. Nebýt zásahů našeho brankáře, tak dneska odjíždí Litvínov šťastnější. Byl to zápas Tera Leinonena."

Jiří Kučera: "Byl to náš jednoznačně nejlepší zápas v sezoně. Škoda, že jsme ho předvedli až v sedmém kole. Klíčový byl začátek druhé třetiny, kdy jsme neproměnili tři stoprocentní šance. Liberec je zkušené mužstvo a dál si to pohlídalo. Věříme, že když dnešní výkon předvedeme i v dalším zápase, tak sérii proher zlomíme."

Zápasy - Dorost včera

Dorost se v Plzni neprosadil

Těžká zkouška čekala na litvínovské dorostence, ti totiž zamířili na západ Čech do Plzně, která zatím nepoznala hořkost porážky.