A-tým 01.09.2009

Liberec vyhrál o gól přestřelku

Šest branek vidělo 1321 diváků v liberecké Tipsport aréně v poslední třetině. Nakonec tleskali těsnému vítězství Bílých Tygrů 5:4 nad litvínovskou Benzinou v zápase, který byl pro oba celky generálkou na extraligu.

Šest branek vidělo 1321 diváků v liberecké Tipsport aréně v poslední třetině. Nakonec tleskali těsnému vítězství Bílých Tygrů 5:4 nad litvínovskou Benzinou v zápase, který byl pro oba celky generálkou na extraligu.

Ve dvanáctém přípravném utkání se litvínovská sestava nejvíce blížila té předpokládané extraligové. Chyběli jen dva hráči, za to předpokládané opory: obránce Šlégr a reprezentační útočník Lukeš. Zápas odchytal Petr Franěk.

Skóre utkání otevřel litvínovský zadák Vlastimil Kroupa. Minutu na to vyrovnal Nedorost. Liberec nastoupil se všemi esy a jedno z nich, finský brankář Leinonen, si připsal asistenci na vedoucí gól Tygrů z hole Špačka ve 24. minutě.

To bylo na dlouhých pětadvacet minut brankově vše, za to posledních 14 minut přineslo ostrostřelbu. Skóre se měnilo hned šestkrát!

Nejprve vyrovnal Martin Heinisch, aby Nedorost strhl znovu vedení na stranu domácích. Na 3:3 upravil Vojtěch Kubinčák, který se tak se šesti brankami stal nejlepším střelcem týmu v přípravě.

Domácí Rýgl pokračoval v gólových dostizích, upravil na 4:3. Pět minut před koncem se poprvé v přípravě trefil Robert Reichel, když mu tečí pomohl protihráč - srovnáno 4:4. Poslední slovo v utkání měl v 57. minutě z přesilovky liberecký Podkonický.

V kádru hostů dvakrát asistovali Viktor Hübl (celkově nejproduktivnější z týmu s 11 body) a také mladík Juraj Majdan. První kanadský bod v novém působišti si zapsal obránce Miloslav Gureň.

Až se oba celky utkají počtvrté za dva měsíce (22. září v 7. kole), půjde už do tuhého. Příprava je za námi, začne velký hokejový kolotoč: O2 extraliga 2009/2010!

Zápasy - Dorost dnes

Dorost se v Plzni neprosadil

Těžká zkouška čekala na litvínovské dorostence, ti totiž zamířili na západ Čech do Plzně, která zatím nepoznala hořkost porážky.