A-tým 11.02.2009

Litvínov doma nestačil na lídra tabulky, zaostal v produktivitě

Magnet 48. kola skončil na severu Čech výhrou vedoucího celku tabulky, kterému vyšel už vstup do zápasu. Litvínov bez dvou zraněných centrů Reichela a Viktora Hübla po dvoubrankovém úderu hostů dvakrát dotáhl na rozdíl jediné branky, Slavia pokaždé kontrovala a nakonec brala všechny tři body za výhru 2:5. ...

První tři minuty zápasu patřili aktivnějším domácím. Hned z prvního útoku velmi nebezpečně zahrozil Jánský a i poté si brankář Furch nemohl stěžovat na nedostatek práce.

Slušně zaplněný stadión vypadl z tempa v čase 3:04, kdy hru přerušilo vyražené tvrzené sklo. Po znovuzahájení zápasu převzala Slavia iniciativu a ve 4. minutě ji nastartoval Bednář. Sám před Hüblem otevřel skóre. V 7. minutě dlouhou přesilovku pět na tři po kombinaci využil Bednář a domácí museli dotahovat.

Jejich výkon se pak zlepšil, ale Slavia bez Beránka, Kadlece a syna trenéra Růžičky udržela do přestávky náskok. Dobývání slávistické branky trvalo až do 36. minuty. Pak téměř šest a půl tisíce diváků v ochozech rozjásal Jakub Černý, kterého v přesilovce našel Jiří Šlégr.

Černožlutí chtěli vystupňovat tlak, ale místO toho přišla studená sprcha v podobě trestného střílení po zákroku Skuhrovce na Červenku. Důvěru těžko mohl dostat někdo jiný než Bednář a po jeho rychlé střele k tyči hosté vedli 3:1.

Ve třetím dějství litvínovská touha po zvratu neochabla. Podpořil ji Kubinčák 10 minut a 9 vteřin před koncem normální hrací doby. Bekhendem překonal Dominika Furcha a rozbouřil tribuny. Vyrovnání bylo několikrát blízko, nakonec se radoval soupeř. Hruška v signalizované výhodě zakončil přečíslení a stejný hráč ještě 16 vteřin před koncem přidal pojistku, když zachytil Hüblovu rozehrávku.

Nejlepší hráči: Lukáš Rindoš - Jaroslav Bednář. Ceny věnovala společnost 3JELEKTRONIKA z Oseka

Jiří Kalous: 'Jsme maximálně spokojeni s výsledkem. Co se týče hry, podržel nás brankář Dominik. Ke třem bodům nás dovedla hlavně produktivita, z několika šancí jsme byli schopni skórovat. Pak jsme odolávali dlouhodobému tlaku domácích. Výborný byl brankář.'

Jaroslav Hübl: 'Přestože jsme prohráli, musím klukům poděkovat. Bojovali celý zápas. Nezvládli jsme začátek, dostali jsme laciný gól po chybě a pak ve třech. Těžko se pak proti Slavii takový výsledek otáčí. Ve druhé třetině jsme měli obrovský tlak, ale bohužel jsme měli špatnou produktivitu.'