A-tým 15.11.2009

Litvínov obrátil zápas s Třincem a vybojoval dva body!

V nedělní večerní prodloužené dvakrát Benzina prohrávala, nakonec však třineckou ocel rozleptala a získala dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Očekávání ofenzivního hokeje zápas splnil, jen branek bylo méně, než diváci v hledišti a u televizních obrazovek očekávali. Litvínov bral body za bojovnost.

Černožlutí se museli obejít stále bez brankáře Petra Fraňka a také bez nemocného Karla Pilaře. Naopak do sestavy se vrátil Ivan Švarný.

V prvním dějství dominovali oba brankáři, Hamerlík a Hübl. Rozhodčí poslali za katr dva hráče domácích a tři hostů, jinak proběhla první část v relativním klidu, i když rušných okamžiků se před oběma klecemi urodilo požehnaně.

Po výměně stran zaúřadovali první Slezané, Růžička otevřel skóre ve 23. minutě. Litvínov nachystal odpověď v přesilovce, Miloslav Gureň potvrdil, že hráčům se často gólově daří proti svým bývalým týmům, dorážkou srovnal na 1:1. Ve 32. minutě vrátil těsný náskok Třinci Polanský. Střelec první branky Růžička zapsal asistenci a řekl si tak o cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Ještě do přestávky vyvinuli domácí snahu o vyrovnání, ovšem výpady Třince dokazovali, proč je červenobílý tým v popředí tabulky. Jaroslav Hübl další góly inkasovat odmítal, na druhé straně se skvěle činil Peter Hamerlík. Zlikvidoval i Lukešův samostatný nájezd.

Ve třetím dějství snaha Benziny po vyrovnání vygradovala. Pět vyloučení Ocelářů umocnilo tlak Severočechů (Litvínov pykal dvakrát).

Po Jánského potrestání byl devět minut před koncem základní hrací doby vyloučen Reichel do konce utkání za protesty. Tým se přesto semknul k závěrečné ofenzivě a v 56. minutě se Peter Jánský prodral před branku a vyrovnal. 4 325 diváků hnalo hráče za třetí brankou, muselo se nastavovat.

Prodloužení rozuzlení nepřineslo a v nájezdech vytáhli domácí trenéři osvědčené trumfy. Na gól Poláka odpověděl František Lukeš a do vedení poslal Litvínov po neúspěšném Polanském Martin Jenáček. Balej na Hübla následně nevyzrál a tak domácí po dvou porážkách znovu okusili radost z výhry. Posunula je zpět do první desítky.

Nejlepší hráči zápasu: Ivan Švarný - Martin Růžička

Jiří Kučera: "První třetina z naší strany moc dobrá nebyla. Bylo však dobré, že i když nás Třinec dostal pod tlak, tak skončila 0:0. Od druhé třetiny se kluci zlepšili a náš výkon gradoval ve třetí části, kdy jsme častokrát ztroskotávali na Hamerlíkovi, který chytal výborně."
Břetislav Kopřiva: "Utkání jsme si dobře rozehráli a hráli o hodně lépe, než v minulém utkání, kdy jsme hráli špatně, ale nakonec vyhráli. Po dvou třetinách to vypadalo, že zápas zvládneme, ale musím uznat, že ve třetí třetině soupeř hodně přitlačil. Přišla řada jeho přesilovek a tlak se stupňoval. Závěr třetiny a vyrovnání jsme neustáli. Je to pro nás škoda. Nájezdy jsou hodně o štěstí."

Zápasy - Dorost dnes

Dorost se v Plzni neprosadil

Těžká zkouška čekala na litvínovské dorostence, ti totiž zamířili na západ Čech do Plzně, která zatím nepoznala hořkost porážky.