A-tým 11.03.2008

Litvínov po statečném boji vyřazen

Počtvrté za sebou skončilo podkrušnohorské derby ve čtvrtfinále play-off výsledkem 3:2, z toho potřetí se z výhry radovali Karlovarští. Litvínov se proti soupeři, toužícímu doma ukončit sérii, držel výborně. Dvakrát vyrovnal, dvakrát nastřelil tyč. Nakonec ve strhujícím utkání prohrál 2:3 a v sérii 1:4. ...

Zápas nezačal pro Litvínov šťastně, v 56. vteřině ujel karlovarský hráč, Branda mu zezadu stížil koncovku a rozhodčí Hradil s Fraňem nařídili trestné střílení. Po kličce do bekhendu a střele po ledě je proměnil Kumstát. Litvínov nastoupil se třemi novými hráči v sestavě (O. Poživil, Machulda, Sklenička), do hry nemohl nasadit distancovaného Trávníčka.

V 5. minutě při šanci Jenáčka fauloval domácí Řezníček a Litvínov se první přesilovkou dostal do hry. Petr Franěk brzy dokázal, že jím rychlá inkasovaná branka ani v nejmenším neotřásla a v 11. minutě se početný tábor žlutočerných fanoušků dočkal: Tomas za asistence Jánského srovnal skóre.

Litvínov převzal iniciativu a zaměstnával Mensatora. 2:20 min. před koncem třetiny přimáčkl Sklenička na mantinel skloněného Procházku, který měl kotouč na holi, a inkasoval trest pět minut plus do konce zápasu. Oslabení Litvínov do přestávky před vyprodaným stadiónem ubránil.

Po změně stran přibylo dramatických situací. Začátek třetiny znovu vyšel domácím, po chybě v rozehrávce Hluchý švihem vrátil svému týmu vedení, 2:1. Odpověděl Reichel, nastřelil pravou tyč! Pak byli v jediném okamžiku vyloučeni Jánský na dvě a Šlégr na deset minut. Kumstát jel v přesilovce sám na Fraňka, ten jeho střelu vyrazil.

Další minuty pak bylo vidět v šancích jen jedno mužstvo - Litvínov. Lukeš trefil Mensatora do masky, Tomasovo nahození usměrnil k tyči Černý, gólman domácích zachránil rozklekem. Ve 30. minutě mohl zblízka vyrovnat Kubinčák, minutu na to se objevil v obrovské šanci Jánský. Dovršení smůly: Lukeš nastřelil spojnici tyče a břevna!

Ve 35. minutě byli současně potrestáni Černý za hákování a Prošek za nafilmovaný pád. Chvíli na to odkulhal do šatny Ondřej Poživil a již do hry nezasáhl. Ještě devět vteřin před koncem při signalizované výhodě hostů prostřelil gólmana Energie Reichel a kotouč sražený betony projel brankovištěm kolem tyče...

Třetí dějství začal Litvínov přesilovkou a naložil s ní skvěle: Šlégr uvolnil do strany Reichela, který ve 42. minutě střelou do odkryté branky vyrovnal na 2:2. Začínalo se znovu.

Ve 48. minutě zatáhl za záchrannou brzdu při šanci Pecha Švarný a musel na dvě minuty ven. Litvínov i v oslabení zaútočil dvojicí Reichel - Lukeš, při plném počtu hráčů na ledě jel zprava sám Lukáš Poživil, možná mohl místo přihrávky střílet.

V 53. minutě se Varští usadili v pásmu a zámek skončil gólem: puk odražený od protihráčovy brusle k volnému Košťálovi usměrnil útočník do sítě, 3:2.

Šlégrovo vyloučení zelení nepotrestali a pak hořelo před domácí klecí. V 58. minutě se k dorážce dostal Tomas. V obrovské šanci se zjevil obránce Vobořil. Připravil si puk na forhend, střílel zblízka nahoru, Mensator měl však připravenou lapačku a jak se později ukázalo, chytil svému celku postup.

Oddechový čas, power-play, buly. Osmnáct vteřin před koncem pálí od modré Šlégr, gólman kryje. Dvě vteřiny před vypršením 60. minuty minul prázdnou branku soupeře Skuhravý a po zakázaném uvolnění se ještě v čase 59:58 vhazuje v litvínovském útočném pásmu. Štěstí si tentokrát žlutočernou cestu nenašlo a tak se z postupu radovala Energie.

Litvínov odehrál velmi dobré utkání, možná nejlepší v sérii. Domácí se štěstím využili mečbol a radují se z historického postupu do semifinále. Jejich soupeř opustil čtvrtfinálovou sérii se vztyčenou hlavou.

Václav Baďouček: 'Ukázalo se, jak těžké je udělat poslední krok. Litvínov podal asi nejlepší výkon v sérii a měli jsme hodně štěstí. Pomohl nám fantastickým výkonem Lukáš Mensator. Ve druhé třetině jsme za stavu 2:1 mohli zvýšit na 3:1, možná by to bylo klidnější. Jsme přesto rádi, že jsme dosáhli na čtvrté vítězství. I když se nám ne úplně dařilo, vůle a síla mužstva se ukázala v plné síle. Diváci se měli ve všech pěti zápasech na co dívat, někdy to bylo možná až moc vypjaté. Na Trávníčka jsme si stěžovali, hráči by měli mít úctu. Jestli hráč leží na ledě a přijde k němu druhý a dá mu krosček za krk, může to skončit špatně.'
Jaroslav Hübl: 'Paradoxně jsme asi dneska odvedli nejlepší výkon v sérii. Musím hráčům poděkovat, byli jsme dnes lepší. Asi se od nás dnes odvrátilo štěstí, trefovali jsme tyčky a Mensator byl pro nás překonatelný. Bohužel jsme prohráli. V sérii jsme podali nejhorší výkony první dva zápasy tady ve Varech. Nechali jsme se nesmyslně domácími vyprovokovat a zbytečně jsme ta utkání ztratili. Doma druhý zápas jsme nedali plno šancí, asi jsme proto zaslouženě vypadli. Vedení svazu nebo komise rozhodčích by se měly zamyslet, jak to rozhodčí pískají. Karlovy Vary ani nemusely dávat protest proti Trávníčkovi, protože nešlo o žádný velký faul. Rozhodčí potrestaný nebyl, myslím si, že je to výsměch. Šéf rozhodčích Halas nám řekl, že to bylo maximálně na dvě minuty. Souhlasím se sparťanem Vykoukalem, že je tady něco špatného. Pech je vynikající hráč, ale pětkrát za sérii vypadal, že ho odvezou do nemocnice, a za chvíli lítal po ledě. Filmování k hokeji nepatří a mně se hrozně nelíbí.'Přejít na začátek článkuPřejít na předchozí stránkuVytisknout stránkuPoslat odkaz na článek mailemPřejít na titulní stránku
Zápasy - Dorost včera

Dorost se v Plzni neprosadil

Těžká zkouška čekala na litvínovské dorostence, ti totiž zamířili na západ Čech do Plzně, která zatím nepoznala hořkost porážky.