A-tým 31.03.2010

Mladší dorost na mistrovství republiky šestý

Z druhého místa v tabulce si v předstihu zajistili mladší dorostenci postup na mistrovství České republiky, které se hraje v termínu 28. - 31. března v Praze. V prvním utkání ve skupině dorostenci v neděli porazili v dramatickém zápase Zlín 7:6 po samostatných nájezdech (3:2, 0:2, 3:2 – 0:0, 1:0). Ve druhém utkání nestačili na Plzeň a po porážce 3:6 (2:2, 0:0, 1:4) do semifinále nepostoupili.

Z druhého místa v tabulce si v předstihu zajistili mladší dorostenci postup na mistrovství České republiky, které se hraje v termínu 28. - 31. března v Praze.
V prvním utkání ve skupině dorostenci v neděli porazili v dramatickém zápase Zlín 7:6 po samostatných nájezdech (3:2, 0:2, 3:2 - 0:0, 1:0).
Ve druhém utkání nestačili na Plzeň a po porážce 3:6 (2:2, 0:0, 1:4) do semifinále nepostoupili.

Litvínov - Zlín 7:6sn
Po přestřelce v základní hrací době nakonec vyrovnával Litvínov na 6:6 pouhých 24 vteřin před koncem třetí třetiny. O průběhu zápasu nejlépe svědčí jeho brankový vývoj: Litvínov vedl 2:0 a 3:1, prohrával 3:4, vedl 5:4 a prohrával 5:6...

Po vyrovnání na 6:6 a prodloužení nakonec rozhodl o výhře týmu Trübenekr, který zaznamenal dvě branky i v normální hrací době. Dvakrát se dále trefil Procházka a po jedné brance zaznamenali Zdeněk a Musil.

Jak probíhaly nájezdy? Zlín po první sérii vedl 1:0, ve druhé vyrovnal Jakub Zdeněk. Ve třetí trefil litvínovský hráč tyč a Zlín následně neproměnil mečbol.
Ve čtvrté sérii se Moravané znovu ujali vedení a Jakub Zdeněk tak musel dát. Proměnil a drama pokračovalo. V šesté sérii rozhodl Trübenekr.

Výhra Zlína nad Plzní v odpoledním pondělním zápase (3:2) znamenala, že Zlín byl se čtyřmi body prvním jistým postupujícím. O druhém rozhodl vzájemný duel Litvínov - Plzeň.

Litvínov - Plzeň 3:6
Litvínov první inkasoval, poté obrátil skóre a vedl v první třetině 2:1. Plzeň ještě do přestávky vyrovnala a ve druhé části otočila na 3:2. Žlutočerní ještě srovnali, ale pak dvakrát udeřili Západočeši. Při hře soupeře bez brankáře navíc přidali šestý gól.
Dvě branky Litvínova zaznamenal Trübenekr, třetí přidal Zdeněk.

Výsledky skupiny Petra Tona
Litvínov - Zlín 7:6sn (3:2, 0:2, 3:2 - 0:0, 1:0)
Plzeň - Zlín 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Litvínov - Plzeň 3:6 (2:2, 0:0, 1:4)

Tabulka skupiny
1. Zlín         2  1 0 1 0  9:9  4 body
2. Plzeň      2  1 0 0 1  8:6  3 body
3. Litvínov    2  0 1 0 1  10:12  2 body

O konečné 5. místo se Litvínov utkal v úterý 30. března s Vítkovicemi.
Litvínov - Vítkovice 6:7 (1:3, 4:1, 1:3)
Branky: Trübenekr 3, Musil, Mical
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více o turnaji

Za účasti šesti celků si to v Holešovicích a v Letňanech mladší dorostenci rozdávají o titul mistra Česka.
Hraje se ve dvou skupinách, které rozlosoval "Ozzák" Martin Dejdar. Poté nejlepší celky postoupí do semifinále a finále.

Litvínov má za soupeře HC Plzeň 1929 a PSG Zlín.
PSG Zlín je obhájcem zlata z loňského mistrovství republiky 9. tříd z Ostravy. Na tento šampionát se probojoval i Litvínov a dosáhl vynikajícího úspěchu: obsadil druhé místo a získal stříbrné medaile.

"S Plzní jsme se letos utkali čtyřikrát ve skupině Západ extraligy mladšího dorostu a čtyřikrát nás porazila. Přesto věříme, že toto utkání bude rozhodovat o postupu ze skupiny do semifinále turnaje," řekl nám trenér Tomáš Mareš a pokračoval:
"Na turnaj odjedeme se stejnou pokorou, jako jsme odjížděli v loňském roce do Ostravy. Postup je pro nás ještě větším úspěchem než loni, protože jsme hráli v daleko silnější skupině a zhruba v deseti utkáních v ne nejsilnější  sestavě.
Chceme se pokusit překvapit a zase trochu povznést mládežnický hokej v Litvínově. Budeme spoléhat hlavně na týmovou práci a na zkušenosti hráčů, kteří od listopadu pravidelně nastupovali v kategorii staršího dorostu.
Naší výhodou je, že nám téměř nikdo nevěří a moc se nepočítá s tím, že bysme mohli hrát o medaile.
Na turnaj se budeme speciálněji připravovat od středy."

První utkání sehrál Litvínov v neděli 28. března v Letňanech od 16:30 hodin s PSG Zlín.
Druhé utkání tamtéž o den později, v pondělí 29. března s Plzní od 17:35 hodin.

Ve druhé skupině jsou týmy domácí Sparty Praha, Vítkovic a Českých Budějovic.

O výsledcích Litvínova jsme informovali průběžně.