A-tým 14.10.2008

Na začátku tyčky, na konci góly! Obrat za 10 vteřin

Dostali gól na 2:3 osm minut před koncem, čtyři minuty před koncem byl navíc vyloučen Trávníček, ještě na začátku předposlední minuty Litvínov s Třincem prohrával. Přesto stihl ještě v normální hrací době utkání otočit! Dvěma góly za 10 vteřin Reichel a Hübl zvrátili průběh zápasu s infarktovým koncem. ...

Dostali gól na 2:3 osm minut před koncem, čtyři minuty před koncem byl navíc vyloučen Trávníček, ještě na začátku předposlední minuty Litvínov s Třincem prohrával. Přesto stihl ještě v normální hrací době utkání otočit! Dvěma góly za 10 vteřin Reichel a Hübl zvrátili průběh zápasu s infarktovým koncem.

Kdyby Litvínov netrefoval v první třetině tyčky, vedl by po ní 4:2. Takhle se ale z jednobrankového náskoku radovali hosté i s obráncem Angelem Nikolovem v sestavě (měl jednu gólovou šanci). Na vedoucí zásah po Trávníčkově dorážce totiž odpověděli Peterek s Melichárkem. Litvínov, stále bez Vobořila a Skuhrovce, hned třikrát zazvonil na brankovou konstrukci.

Po změně stran se hra vyrovnala, ale tuto dvacetiminutovku naopak vyhrál Litvínov. Trefil se Reichel, když Čechmánek po jeho zakončení zblízka neudržel kotouč ve výstroji a důsledný domácí kapitán doklepl. Během této části odstoupil ze hry zraněný obránce Jiří Šlégr.

Ve třetím dějství byli Oceláři nejlepší, přesto je prohráli. Dlouho to ale nemohli tušit. Po zásahu Martynka v 52. minutě byli blízko bodovému zisku. Litvínov se těžko probíjel přes pohyblivou defenzívu soupeře vysunutou do středního pásma a ještě na začátku předposlední minuty prohrával.

Pak nechali zadáci bíločervených Reichelovi za modrou dost času i prostoru ke střele a tribuny se rozjásaly - 3:3. Deset vteřin na to práskl mezi kruhy do odraženého kotouče Viktor Hübl a body najednou nabrali ze Slezska definitivní směr Litvínov. 39 vteřin před koncem navíc putoval na trestnou lavici Polák a Litvínov si vítězství - třetí v řadě - pohlídal.

Nejlepší hráči zápasu: Daniel Branda - Petr Kanko. Ceny nejlepším hráčům věšnovala Galerie Modrý hrozen Litvínov.

Antonín Stavjaňa byl na tiskové konferenci lakonický: 'Kdyby nebylo 59. minuty můžu odpovědět jednoduše: dobrý zápas. To je všechno.'

Petr Rosol: 'První třetinu jsme byli lepší, ale po dvou chybách jsme dostali dva góly a sami nastřelili v šancích tyčky. Pak se mi zdálo, že nám dochází jiskra, Třinec hrál výborně takticky. Šli jsme za vítězstvím až do konce a vyplatilo se nám to. Jirka Šlégr? Má něco s kolenem. Nevím zatím, jak je to vážné.'

Zápasy - Dorost včera

Dorost se v Plzni neprosadil

Těžká zkouška čekala na litvínovské dorostence, ti totiž zamířili na západ Čech do Plzně, která zatím nepoznala hořkost porážky.