A-tým 02.11.2010

Plzeň přerušila litvínovskou sérii, ale hrozí jí bodový odečet

Po pěti výhrách v řadě našel Litvínov doma přemožitele. Nedokázal překonat plzeňského brankáře Mazance i když soupeře dostal pod tlak a vytvořil si šance. Góly padaly vždy jen na druhé straně, v každé třetině jeden. Konečný výsledek byl 0:3.

Bez Vopata (zranění), Kracíka (podmínka dohody s Plzní) a Bojera (nemoc) nastoupila Benzina proti svému nejméně oblíbenému soupeři posledního roku, alespoň co se výsledků týče. Plzeň porazila Litvínov pětkrát v řadě v extralize a dohromady včetně přípravy šestkrát.

V brance domácích dostal příležitost Petr Franěk. Do sestavy se vrátil Ivan Švarný, který v minulých dnech oslavil přírůstek do rodiny. Poprvé naskočil z Ústí vypůjčený útočník Petr Kanko.

Úvodní třetinu ovlivnil rychlý gól hostů. Po chybě v obraně se před Fraňkem dostal ke kotouči Vlasák a závar skončil úspěšnou dorážkou Sýkory ve 185. vteřině hry. Přes pohyblivou defenzívu Indiánů se Litvínov v dalším průběhu zápasu těžko probíjel.

Do druhé části domácí vlétli s velkým elánem a od úvodních okamžiků často a nebzpečně zaměstnávali mladého Mazance, poslední instanci modrobílých. Ten vždy obstál.

Do 33. minuty drželi hosté těsný náskok, leckdy se štěstím. Přibývala jejich vyloučení, Benzina hrála nejlepší pasáž zápasu. Ale když se skóre neměnilo, došlo logicky i na možnosti na opačné straně kluziště.

Vynikající Franěk vychytal Lammerse i další příležitosti jeho spoluhráčů. Kapituloval až v oslabení po přečíslení a po další dorážce Sýkory, tentokrát po sehrané akci. Do konce třetiny chybělo 40 vteřin.

Na šance se hokej nehraje, Plzeň byla efektivnější a potvdil to úvod třetího dějství, v němž domácí příliš otevírali hru ve snaze snížit a propadávali. Něco ještě stihl zachránit výborný Franěk, ale třetí gól Západočechů Lammers přece jen vstřelil, po kolmé přihrávce, úniku a přesném zakončení.

Více než půldruhaminutové oslabení tři na pět po špatném střídání a vyhození kotouče do hlediště Litvínov ubránil

Zápas, který řídili tři rozhodčí s udaným bydlištěm Plzeň, tak vyhrála Plzeň o tři góly. Litvínov bojoval, ale branku by asi úterní večer nevstřelil, ani kdyby se hrálo 120 minut. Buď trefoval brankáře (nejen dobře stojícího, ale i chytajícího), nebo mířily kotouče centimetry kolem tyčí.

Robert Reichel: "Dnes to byla z naší strany křeč, nevím proč. Bez vstřeleného gólu se prostě vyhrát nedá, to je jednoduché. Nemyslím si ani, že by to bylo nějak výrazně způsobeno našimi absencemi. Neměli jsme svůj den."

Marian Jelínek: "Chtěl bych mužstvu poděkovat za velice bojovný a kompaktní výkon. Jeli jsme sem s velkými obavami. Litvínov je doma nejlepší v soutěži, takže jsme chtěli hlavně dobře bránit a pokoušet se o brejky."

Během úterka vešlo ve známost, že Plzni, Mladé Boleslavi a Kladnu hrozí kontumace některých zápasů kvůli nesrovnalostem v registracích některých jejich hráčů a z toho vyplaývajících neoprávněných startů. Vše bude dořešeno v nejbližších dnech, soupisky dalších klubů TELH jsou zkoumány.

Zápasy - Dorost včera

Dorost se v Plzni neprosadil

Těžká zkouška čekala na litvínovské dorostence, ti totiž zamířili na západ Čech do Plzně, která zatím nepoznala hořkost porážky.