A-tým 23.10.2017

Po 16. kole

Sedmkrát musel v utkání s Litvínovem lovit puk ze své sítě brankář Hradce Patrik Rybár, to se mu ještě v této sezóně nestalo. To a první dva získané body venku na ledě týmu, který usiloval o posun do čela tabulky, je asi nejzajímavější výsledek HCVL v posledním extraligovém víkendu.
Pro Hradec byly zatím maximem čtyři inkasované góly v základní hrací době od Komety.

Litvínov dokázal na východě Čech totéž a ještě jednu branku přidal. Oficiálně uspěl pětkrát, čtyřikrát v šedesáti minutách a jednou v nájezdech. Reálně vstřelil v nájezdové loterii tři góly (Lukeš, Ihnačák, Gerhát) a celkem tedy sedm.

Je to první vítězství v sezóně venku. Vyšlo to až na osmý pokus.

Verva byla po první čtvrtině se ztrátou poslední a čekali jí tři soupeři z čela tabulky. Všechny (Brno, Plzeň i Hradec Králové) porazila za dva body, jen s jedenáctým Libercem uhrála jen bod.

Tým bodoval čtyřikrát za sebou, čtyřikrát za sebou také skončil jeho zápas v základní hrací době nerozhodně.

Do kanadského bodování už se zapsali oba noví hráči, kteří naskočili do posledních dvou zápasů.
Ihnačák v obou skóroval - proti Liberci ze hry a proti Hradci mu zapsali rozhodující samostatný nájezd.
Vandas má na kontě asistenci, kterou v neděli pomáhal týmu k obratu ve druhé třetině z 0:3.

Litvínov vstřelil Hradci v prostředním dějství za osm minut tři góly – to je víc, než dostal Mountfield v předchozích pěti kolech dohromady.

Škoda, že to i přes vedení 2:1 ještě tři minuty před koncem nevyšlo lépe v pátek proti Liberci.

Zdánlivě se nic nezměnilo, Litvínov je poslední, ztrácí dva body na Jihlavu, která má navíc o zápas víc. Ale už je cítit naděje.

Kromě opuštění chvostu tabulky zbývá ukončit ještě jedno čekání: vyhrát za tři body. HCVL na to čeká už třináct kol.

Do hry se vrátil Peter Jánský, pro zranění nemohl hrát v neděli Richard Nejezchleb a poslední duel nedohrál po zákroku Koukala Martin Hanzl.
-------------------------------------------------------------------------
V pátek přijede do Litvínova Sparta, v neděli míří Verva do Olomouce. Pak mužstvo čekají dva zápasy doma, se Zlínem a s Třincem.