A-tým 19.01.2015

Po třetí čtvrtině

Čtvrté domácí výhry v řadě dosáhl v neděli Litvínov. Po sparťanské „sprše“ v poměru 1:7 si dokázal poradit s nebezpečnými Pardubicemi a má v tabulce už 75 bodů.
První třetina diváky bavila. Šest gólů za dvacet minut, to se hned tak nevidí. 1:0, 1:2, 4:2!

Verva dosáhla sezónního střeleckého rekordu, tři branky vstřelila za 70 vteřin!
„Oklepali jsme se z toho obratu na 1:2. Řekli jsme si už před zápasem, co máme a chceme hrát, a že se toho musíme držet. Přineslo to ovoce. Řekl bych, že jsme dnes hráli dobře,“ konstatoval hráč zápasu Martin Ručinský

O sobě nemluvil, tak to učiníme za něj: odehrál utkání s výjimečnou bilancí v hodnocení plus/minus +5. Tedy byl u pěti vstřelených litvínovských gólů (dva dal sám) a u žádného inkasovaného.

Jednu svou branku komentoval takto: „Výborně to především udělal za brankou Robin Hanzl, který mi nahrál. Pak už to bylo i trochu o štěstí.“
Na Trávníčkův gól si připsal první extraligovou asistenci obránce Petr Štindl.

Litvínov hrál znovu disciplinovaně. Nasbíral jen pět vyloučených, z toho za fauly byli pouze tři. Hosté se provinili také jen třikrát, podle očekávání se hrál pěkný, technický hokej. Východočeši po třetí brance střídali gólmany, ale třetí zvrat v zápase (1:0, 1:2, 4:2) se už nekonal.

Třešničkou na žlutočerném dortu byla individuální akce Petružálka ve 30. minutě, který jednoho soupeře obral o kotouč, druhému ujel a zavěsil. Stále se po svém příchodu do mateřského Litvínova drží nad průměrem kanadský bod na zápas: 15 utkání – 17 bodů (8+9).

Martin Ručinský tento průměr drží na bod přesně. Nejstarší hráč TELH nastoupil do 38 zápasů a na kontě má nyní 13 branek a 25 nahrávek! V extraligovém pořadí produktivity se v neděli posunul ze sedmého na šesté místo.

Tabulce kanadského bodování kraluje stále Viktor Hübl se 46 body (16 + 30). Asistoval u první a poslední branky Vervy, obou tým dosáhl z přesilovek. Aktuálně činí Hüblův náskok na hradeckého Mertla šest bodů.

28 – 25 – 22.
Takto vypadají litvínovské zisky v jednotlivých čtvrtinách základní části.
"Tedy 19 ve čtvrté," napadne vás možná.

To by Litvínov získal 94 bodů a výrazně by tak překonal svůj klubový rekord… (Dosud 86).
Jeden rekord už tým překonal – poprvé po šesti letech pokořil v každé čtvrtině magickou „dvacítku“.

Jiří Šlégr oslavil svůj návrat do sestavy po třech zápasech gólem. „Jdeme dál od utkání k utkání, zatím na play off nemyslíme,“ nenechal se strhnout k prognózám.

K papírové definitivě účasti ve vyřazovací části chybí Vervě s největší pravděpodobností už jen jediný bod. 76 jich zatím na „desítku“ stačilo vždycky.
Litvínov ale myslí výš: na „šestku“ má před poslední čtvrtinou náskok 19 bodů (když sedmý Hradec využije svůj zápas k dobru, bude to 17) a na „čtyřku“ pak 14 bodů.

Peter Jánský by podle stavu těsně po zápase mohl být brzy v pořádku. Šlo o náraz na mantinel v horní a zadní části těla.
Zda už bude fit pro nejbližší, páteční zápas v Karlových Varech, se ukáže během týdne.