A-tým 26.09.2016

V úterý si na Litvínov posvítí Kometa

K sedmému zápasu o body v nové sezóně nastoupí Verva v úterý od 18 hodin v Brně.
Největší letní nákupy ze všech klubů zatím Kometě pomáhají k vyšší záři. Jen z KHL přišlo pět hráčů: Němec, Erat, Kvapil, Zaťovič a Vincour.

Zatím pouze Vítkovice (ty dokonce v Brně a s čistým kontem - 1:0sn) vyzrály na svěřence trenéra a generálního manažera v jedné osobě Libora Zábranského. Na štítě modrobílých už zůstaly: Zlín, Hradec Králové, Mladá Boleslav, Plzeň a naposledy v neděli Karlovy Vary.
Není divu, že s průměrnou návštěvou domácích zápasů 7594 Kometa vévodí soutěži.

Poslední duel v úterý ve Varech odehrála Kometa v sestavě: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Král, Zábranský – Kvapil, Nečas, Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Káňa, Čermák, Zohorna – Dočekal, Hruška, Vondráček.
Zápas zlomila ve svůj prospěch dvěma góly ve druhé třetině.

Verva poprvé v sezóně vyhrála dvakrát za sebou a hlavně – v pátek konečně zvítězila na svém ledě. Tým odehrál zápas disciplinovaně, prvního vyloučeného měl až ve druhé třetině, první oslabení hrál až ve třetí části. Celkem se v zápase v početní nevýhodě bránil jen dvakrát.

Klíčový zákrok si pozorný Jaroslav Janus připsal v 57. minutě, chytil Dejovu příležitost za stavu 1:2. A pak všechny čtyři nájezdy soupeře! Za jeho zády čekají dva gólmani, který v pátek skončí měsíční zkouška, Jaroslav Hübl (chytal 61 minut) a Tomáš Halász (20 minut).

Viktor Hübl a František Lukeš posunuli svou produktivitu o další bod a se sedmi body jim patří místa v první pětce extraligového pořadí. Brankář Janus je v pořadí gólmanů na 9. místě.

Také úterní soupeř žlutočerných má dva sedmibodové útočníky, Kvapila a V. Němce. A rovněž slovenského gólmana v kádru. Čiliak nastoupil zatím čtyřikrát, kolega Vejmelka už třikrát.

Z neznámých důvodů Vervě bouřlivé brněnské prostředí docela sedí. Počínaje sezónou 2012/13 tam Litvínov každý rok minimálně jednou vyhrál. Naposledy loni dokonce oba zápasy.
Ten první v prosinci 3:1 a druhý v únoru dokonce 6:1. Jím u mužstva skončil trenér Alois Hadamczik.
V obou utkáních se trefil obránce Filip Pavlík.

Že do utkání půjdou Moravané s maximální ostražitostí, dává tušit také dosavadní bilance HCVL venku: tři zápasy a jediná porážka na ledě nyní prvního Třince.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
V pátek přijedou pod Krušné hory Vítkovice (17:10). připomínáme, že online předprodej na toto utkání začne ve středu cca v 9 hodin, předprodej v pokladně stadiónu tradičně den před zápasem (ve čtvrtek ráno).