A-tým 21.12.2016

Ve čtvrtek o třetí výhru nad Boleslaví

Dva dny před Štědrým dnem zamíří tým Vervy do Mladé Boleslavi. V 31. kole odehraje svůj 32. zápas, duel dalšího kola (26. 12.) má předehraný.
Brankář Tomáš Halász, který se na začátku sezóny v měsíční zkoušce ucházel o místo v kádru Vervy, je nyní na soupisce Mladé Boleslavi. Zatím v této sezóně odchytal jen dvě mistrovská utkání za Vervu a dvakrát nastoupil za Most.

Trochu překvapivý byl pro veřejnost konec u týmu MB asistenta kouče Výborného Mariana Jelínka 7. prosince. K zodpovědnosti za tento krok se přihlásil předseda představenstva klubu Jan Plachý s tím, že kabina potřebovala nový impuls.

BK Mladá Boleslav tehdy zaznamenala v pěti utkáních jediné vítězství (za to nad Třincem), ve zbývajících duelech to byly vesměs těsné porážky.

Jelínka odvolání překvapilo: „Bylo to jako rána z čistého nebe. Bez nějakého odůvodnění. Ani po něm ale nijak nepátrám, ono je to ve finále úplně jedno,“ uvedl v Boleslavském deníku. „V Mladé Boleslavi jsem prožil krásné chvíle. Postup do extraligy, semifinále v minulé sezoně… Byl to kus trenérského života a budu si ho připomínat pouze v dobrém,“ dodal.

Jelínka nahradil Boris Žabka. „Chtěli jsme člověka, který bude na zimáku doslova spát a dá do toho srdce a emoce,“ vysvětloval Plachý změnu. Po ní zdolala Boleslav za dva body Olomouc a podlehla v Brně Kometě.

Ve čtvrtek hrají Středočeši podruhé za sebou doma. V úterý vedli nad Zlínem 2:0, ale zápas nakonec ztratili v prodloužení (2:3p).
Oba čtvrteční soupeře tak nyní v tabulce dělí pět míst a 17 bodů.

Obránci Matěj Stříteský a Jan Holub jsou po Halászovi dalšími členy kádru BK, kteří v minulosti působili i v Litvínově. Zatímco Holub jen krátce v ročníku 2012/13, tak Stříteský sedm let.

Vzájemné zápasy v této sezóně mluví pro Vervu. V Boleslavi 18. září zaznamenala důležitou výhru po třech předchozích porážkách, v poměru 4:3 v prodloužení (rozhodl Robin Hanzl). V odvetě doma vyhrála 3:2 (rozhodl Martin Hanzl).

Verva v úterý proti Chomutovu doma bodovala počtrnácté v řadě! Po porážce ve třináctém utkání s Třincem v prodloužení znovu navázala vítěznou šňůru. Cenné, protože když inkasujete vyrovnávací gól sedm vteřin před koncem, není lehké se hned zvednout.

Impulsem k tomu byl Janusův zákrok proti tutovce Pirátů v prodloužení, předtím si s další možností poradil i bez hole (co znamená brankář pro tým!), předehrou Ruttův faul, nutným předpokladem Lukešovo zachycení vystřeleného puku a hlavním dějstvím pak Pilařova soupeřem tečovaná rána od modré, která skončila v síti.
Sedmá výhra 3:2 po prodloužení či samostatných nájezdech v sezóně!

Obránce Karel Pilař prožil povedený žlutočerný comeback. První gól padl po jeho střele, následném nedorozumění protihráče s brankářem, které vyvolal Hanzlův forčeking, a Hüblově dorážce. Také na druhou branku přihrál (Pavelkovi), třetí vstřelil sám. Dvaadvacátý gól za Litvínov od hráče, který v pátek oslaví 39. narozeniny.
Při marodce útočníků pomohli mužstvu bojovnými výkony i hráči na střídavý start, Strnad a Veselý.

V Boleslavi už může žlutočerný tým zaútočit na hranici 60 bodů.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Mezi svátky zajíždí mužstvo HCVL 28. prosince do Brna na horký led Komety a den před Silvestrem přivítá doma v rozlučce s rokem 2016 od 17:20 Vítkovice.