A-tým 01.11.2011

Ve středu proti Slavii o návrat do desítky! (doplněno)

Na Slavii má letos Litvínov dobré i smíšené vzpomínky zároveň. V Praze vyhrál 27. září 4:3, zároveň to však byla poslední výhra v šedesáti minutách na dlouhých deset kol. Týmy jsou prakticky sousedy v tabulce a to zvyšuje náboj prestižního souboje. ...

Na Slavii má letos Litvínov dobré i smíšené vzpomínky zároveň. V Praze vyhrál 27. září 4:3, zároveň to však byla poslední výhra v šedesáti minutách na dlouhých deset kol. Týmy jsou prakticky sousedy v tabulce a to zvyšuje náboj prestižního souboje.

"Sešívaní" měli s formou podobné potíže. Doma vyhráli za tři body zatím jen jednou a to hned na první pokus (nad Karlovými Vary), takže to už je drahně dávno...
Také se proto pohybují na "hranici života", okolo desátého místa.

K problémům s návštěvností a tím i s atmosférou v moderní O2 Aréně (až na poslední chvíli se klub s provozovatelem dohodl a podepsal novou nájemní smlouvu) se přidal i problém střelecký.
V pátek ani v neděli Slavia doma neskórovala. Zejména "nula" v síti Mladé Boleslavi překvapila (0:2). Lepší to nebylo ani proti českobudějovickému Mountfieldu (0:3).
Ještě, že předtím přivezli Pražané všechny body ze Zlína, kde pro změnu ani jednou neinkasovali (3:0).

V dresu Slavie momentálně bodování kraluje Růžička junior, poměrně se daří i litvínovskému odchovanci Tomáši Kůrkovi.
Z černožlutého kádru mají slávistické zkušenosti například brankář Petr Franěk, obránce David Pojkar a útočník Viktor Hübl.

Oba kluby na sebe narazily v play off 2010. V předkole tehdy vyhrála 3:2 na zápasy Slavia.
Vyrovnaný boj se dá očekávat i ve středu. Jde o "desítku"!
Na netradiční termín byl zápas přeložen z důvodu úterního vystoupení fotbalové Barcelony na české půdě.

Verva je v tabulce pravdy ve druhé čtvrtině na +3 bodech a chce-li si lichotivou bilanci udržet, musí ve středu vyhrát. V pátém vystoupení v odvetném kole zápasů se doma představí teprve podruhé.

V sestavě dojde po nedělní porážce ke změnám.
První dvě formace zůstanou stejné. Do třetí řady by s Trávníčkem měli naskočit Jenáček a Frolík, v obraně za nimi Brejčák s Černoškem. Čtvrtá pětka bude hrát ve složení: Skuhrovec, Stříteský - Bojer, Hujsa, Majdan.
Odpočinou si junioři Havelka s Jurčíkem, oba odehráli první tři zápasy v extralize, a Maxa. Zraněn je Gula (záda).