A-tým 04.02.2016

Vrátí se žlutočerní z Brna s body? V neděli přijede Plzeň

Je výhodou hrát na ledě týmu, kterému se příliš nedaří? Nebo naopak nevýhodou, vzhledem k jeho zvýšené touze bodovat? Ukáže se v pátek v utkání Vervy v Brně (18:00).
Kometa má za sebou sérii, v níž porážky převládaly. Nejvyšší z nich utrpěla na Spartě, v poměru 3:9. Byla nejtěžší v sezóně.

Ale doma z posledních tří zápasů dva vyhrála, naposledy nad Vítkovicemi 5:2. Především díky skvělé druhé třetině, ta skončila 4:0 pro modrobílé.

Venku Brňané postupně nedobrovolně přenechali všechny body Mladé Boleslavi, Spartě, Zlínu, Liberci a v neděli i posledním Karlovým Varům. Ve druhé třetině sice zlikvidovali dvoubrankové manko (na tuto část hry pozor, Kometa z ní má z posledních dvou zápasů bilanci 7:1!), ale v závěru zápas ztratili (5:3).
Trenéru Aloisi Hadamczikovi už fanoušci dali pocítit svou nevoli, byť tým trápilo až sedm zranění.

V dohrávkami zkompletované tabulce HCKB nyní zaujímá hraniční desáté místo s devítibodovým náskokem na jedenácté Pardubice. Utká se s nimi v 51. kole na jejich ledě a do té doby se na aktuálně nejvíc hrozícího protivníka ztratit šest bodů dá… Zároveň má Kometa stejně bodů jako devátý Třinec a jen o tři méně než osmý Zlín.
Ve čtvrté čtvrtině už může být každá ztráta nenahraditelná. To ale platí i pro HCVL.

Brankář Čiliak zasáhl do 35 zápasů, obránce Kováčik nasbíral 22 kanadských bodů (4+18), útočník Jan Hruška nastřílel 20 gólů a přidal 13 nahrávek.
Kaberle, Hanzlík, Malec – to jsou v defenzívě nějaké zkušenosti. Ofenzívě v tomto ohledu vévodí Čermák (37 let) a hlavně Petr Ton (42), ale ten má zatím na kontě z probíhajícího ročníku jen 11 zápasů a 3 góly.

Na jihu Moravy už v této sezóně Verva vyhrála, v prosincové dohrávce 17. kola, přeloženého z listopadu poměrem 3:1. A vůbec se tam žlutočerným v poslední době poměrně daří. Body (a výhru) odvezli v každé z posledních tří sezón včetně této.
V ročníku 12/13 dokonce Litvínov porazil Brno venku (i doma) dvakrát, a získal devět bodů z dvanácti (třikrát se muselo prodlužovat případně ještě „nájezdovat“).

Verva se na víkendové zápasy připravovala tradičně od úterý. Ve středu oživil litvínovskou organizaci výsledek mostecké farmy, která s Řehořem v brance a s pomocí dvou branek Smolky a tří Alinčových asistencí vyhrála v Kadani 5:1.
Po dlouhé době absolvoval první (a úspěšný) zápasový test útočník Jakub Šrámek.
Na předposlední Šumperk ztrácí Most už jen tři body a v sobotu se pokusí znovu snížit ztrátu doma proti Třebíči. Šumperk hostí první Kladno.

S týmem již trénuje obránce Petr Chaloupka a na led začal také chodit útočník Peter Jánský, kterému se věnuje kondiční kouč Ondřej Ježek.

Zápasy v Brně mají vždy bouřlivou kulisu.
Jaký bude ten páteční v DRFG aréně?

V neděli přijede pod Krušné hory Plzeň, hraje se opět od 15:30.
Jsou před námi poslední dva zápasy před reprezentační přestávkou. Kolik bodů z nich Litvínov urve?