Mládež 27.08.2018
Autor: Ondřej Vlk

Osmá třída slaví stříbrné medaile z domácího turnaje!

L i t v í n o v - O víkendu proběhl na litvínovském Zimním stadionu Ivana Hlinky turnaj osmých tříd O pohár HC Litvínov. Litvínovští v turnaji ztratili jen jediné utkání a na domácím turnaji tak skončili na krásném druhém místě.
Osmáci vstoupili do turnaje utkáním s pražskou Spartou. V utkání i vedli, ale po sedmiminutovém herním výpadku ve druhé třetině nakonec prohráli vysoko 3:8. Ve druhé zápase si vyšlápli na Havířov, který smetli 8:0. V nedělním hracím dni čekalo svěřence Radka Gogy s Jindřichem Kotrlou utkání proti Brnu. Litvínov utkání zvládl a zvítězil 11:6. Poslední utkání s Hradcem bylo soubojem o stříbrnou příčku. Po první třetině chemici vedli už 4:0, ale Hradec dokázal utkání otočit na 5:4. Jenže žlutočerní v přesilové hře v závěru utkání vyrovnali a v samostatných nájezdech vyjovovali stříbrné medaile. "Je to tou kategorií, dostaneme jeden dva góly a v klukách to ještě je, že znervózní a chvíli trvalo, než jsme se zase uklidnili," popisuje Radek Goga dramatický průběh utkání o druhé místo.

Litvínovští tak ve velké konkurenci obstáli, když prohráli pouze s vítězem celého turnaje. "Je to příprava před sezónou, ale byli to nejtěžší soupeři, které nás v této kategorii čekají. Určitě jsme nepropadli, byly to velmi vyrovnané zápasy, takže víme co nás čeká. Jsem rád, že jsme konkurence schopní těm nejlepším v soutěži," hodnotí Radek Goga.