Preview A-tým 04.02.2021

Nabitý program TELH pokračuje, Litvínov o další body zabojuje v Plzni

Česká nejvyšší soutěž vstupuje do závěrečné fáze základní části, zhruba za měsíc už budeme znát postupující do play off. O účast ve vyřazovacích bojích aktuálně bojují i hokejisté Litvínova, jejich dalším soupeřem bude Plzeň. Páteční duel začíná v 16:30.

Po mírném zlepšení přišla facka od Liberce

Verva se aktuálně nachází na desátém místě tabulky, na třináctý Zlín má komfortní náskok čtrnácti bodů. O účasti v předkole play off ale ještě zdaleka není rozhodnuto, stále zbývá odehrát více než čtvrtina základní části.

Před zápasem proti Bílým Tygrům chemici v pěti kláních brali dvanáct bodů, liberečtí jim však udělili lekci. A to zejména z produktivity: hosté byli v úterý na ZS Ivana Hlinky od druhé třetiny lepší a po zásluze zvítězili 6:1.

„Myslím, že první třetina byla z naší strany celkem solidní, tam to bylo vyrovnané. Začátek druhé třetiny ovlivnil celý zápas, dostali jsme gól z prvního střídání a dalších deset minut jsme měli šílených. Nemohli jsme se dostat ven z pásma, obránci tam byli hrozně dlouho a nemohli vystřídat,“ začal své hodnocení trenér Vladimír Országh.

„Hosté nás zavřeli a vytvořili si třígólový náskok. Pak jsme dali na 1:3 a ještě jsme tam měli nějaké šance. Soupeř nám dnes dal lekci z moderního hokeje, všechny malé věci dělal lépe. Byl rychlejší, důraznější, trestal nás. Zasloužené vítězství hostí,“ dodal slovenský kouč.

Obránce Partik Demel už po neúspěchu s Libercem myslel na další duel proti Plzni. „Chtěli jsme navázat na výsledky z posledních pěti zápasů, ale nevyšlo to. Musíme se z toho rychle vzpamatovat, v pátek máme další velký zápas. Soustředíme se na něj,“ pravil.

Černožluté ale na západě Čech nečeká nic lehkého. Indiánům v extralize podlehli třikrát za sebou, v Plzni dokonce nezvítězili od 7. října 2016. Podaří se jim tuto sérii ukončit?

Záležet bude i na útoku vedeném Viktorem Hüblem. Litvínovský matador má v posledních týdnech skvělou formu a společně s Františkem Lukešem a Tomášem Pospíšilem mužstvo táhne. Hübl se objevil i v sestavě měsíce ledna podle webu Hokej.cz.

Západočeši chtějí do první čtyřky

Herní systém Tipsport extraligy pro letošní rok je následující – přímo do čtvrtfinále play off postoupí první čtyři týmy, zbylých osm pak čeká předkolo. A právě o přímý postup do vyřazovací části zápolí Plzeň, které v tabulce momentálně patří pátá příčka.

Indiáni v poslední době podávají střídavé výkony, v průběhu prosince i ledna si prošli horšími obdobími. Na výsledcích se podepsala také široká marodka, dlouhodobě mimo hru jsou například Matyáš Kantner nebo Tomáš Mertl.

Škodovka se naposledy představila v Mladé Boleslavi. O osudu utkání rozhodl sedmiminutový výpadek ve druhé třetině, kdy hosté třikrát inkasovali. V poslední části sice duel zdramatizovali díky dvěma zásahům Jakuba Poura, na body už to ale nestačilo.

„Herně to bylo v pořádku, já si myslím, že jsme předvedli dobrý výkon. Měli jsme jít do vedení v úvodní části a vývoj by pak asi byl jiný. První polovinu zápasu jsme na šance určitě vyhráli, jenže poté jsme dostali tři branky a už se to pro nás nevyvíjelo dobře,“ mrzelo asistenta trenéra Jiřího Hanzlíka.

Trenérský štáb Plzně mohl těšit alespoň návrat útočníka Pavla Musila, který v sestavě chyběl od konce listopadu. „Bylo to těžké. Když dva měsíce nehrajete a ono se jede systémem tři kola za týden, tak mi toho dost uteklo. Už mi zápasů moc nezbývá, tak věřím, že si je užiju ve zdraví a naplno,“ prohlásil Musil.

Nejproduktivnějším hráčem indiánů je tradičně Milan Gulaš (12+33), zlomovou sezonu zažívá Filip Suchý (15+14). V obraně se daří Matěji Stříteskému (4+12), mezi třemi tyčemi je jedničkou Dominik Frodl.

Sestavy z posledního utkání

HC VERVA Litvínov: Godla (48. Zajíček) – Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich (A), Irving, Ščotka, Kudla – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – P. Zdráhal, Žejdl, Látal – Zygmunt, M. Hanzl (A), Jarůšek – L. Stehlík, Gerhát, Jícha

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), V. Lang, Jiříček, Kvasnička, Stříteský, Budík – M. Lang, Kodýtek, Gulaš (C) – Eberle, Suchý, Pour – Straka (A), P. Musil, Rob – Michnáč, Přikryl, Dočekal