Žáci 10.10.2019

OSMIČKA: Vysoká prohra se Stadionem a přestřelka v Mostě

Týden se s týdnem sešel a je čas na další mládežnický přehled. Tentokrát půjde o žáky osmé třídy, kteří za sebou mají další dvě utkání. Nejprve na domácím ledě vysoko nestačili na Litoměřice a poté se rozešli smírně s Mostem. V tabulce jim momentálně patří pátá příčka.
Na zápas z 28. září by svěřenci trenéra Jaroslava Hübla určitě rádi zapomněli. Na Den české státnosti zamířily do Litvínova Litoměřice a po jasném průběhu si odvezly všechny tři body za vítězství 8:1. Hosté vstříc dobrému výsledky vykročili už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. V prostřední periodě se sice trefil domácí Koky, to však bylo z černožluté strany vše. Stadion přidal dalších pět branek a mohl slavit.

Šanci na reparát dostaly litvínovské naděje o týden později, jejich soupeřem byli tentokrát Mostečtí Lvi. Už od prvního dějství se hrálo velmi vyrovnaně, litvínovští zvládli odpovědět na dva domácí zásahy a skóre otočili. Po čtyřiceti minutách na světelné tabuli svítil stav 5:5 a rozhodnout měla poslední třetina. V ní Most srovnal až dvě minuty před koncem a vybojoval remízu 7:7.

Nejproduktivnějším hráčem chemiků je Ondřej Sýkora (3+2), pouze o bod méně má Jan Dufek (3+1). Brankoviště střeží Pavel Maytunin.

Tento víkend mužstvo čeká Děčín a týden nato Bílina.

3. kolo

HC Litínov - HC Stadion Litoměřice 1:8 (0:3, 1:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Koky (Balej) - 4. Nezbeda (Hamr), 6. Hamr, 10. Míček, 22. Míček (Barva), 31. Nezbeda (Míček), 35. Prokůpek (Hladík), 35. Barva, 43. Hamr

HC Litvínov: Matyunin - Karli, Nikolov, Otruba, Balej, Pícha, Homola - Koky, Lanc, Sýkora, Kyselka, Kaufmann, Zikmund, Dufek, Tomko

HC Stadion Litoměřice: Tvrzník - Vandrovec, Drahorád, Hladík, Zahálka - Hlavička, Prokůpek, Kafka, Hamr, Klaus, Míček, Barva, Hartmann, Nezbeda

4. kolo

MOSTEČTÍ LVI - HC Litvínov 7:7 (2:3, 3:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Gembarovič (Sedlák, Baláš), 3. Drož (Studnička), 29. Vojíř (Drož), 33. Gembarovič (Baláš, Sedlák), 37. Staněk (Drož), 52. Drož (Studnička), 58. Baláš (Sedlák) - 4. Lanc (Tomko), 6. Kaufmann (Koky), 12. Dufek, 28. Sýkora, 32. Kovačič (Lanc), 54. Koky (Kyselka), 57. Otruba (Kyselka)

MOSTEČTÍ LVI: Hnátek - Studnička, Vojíř, Růžička, Petr Binko - Baláš, Gembarovič, Sedlák, Pavel Binko, Kára, Staněk, Pock, Drož, Hodek

HC Litvínov: Matyunin - Nikolov, Otruba, Balej, Pícha, Homola - Koky, Kovačič, Lanc, Sýkora, Kyselka, Kaufmann, Zikmund, Dufek, Tomko