Žáci 27.11.2019

OSMIČKA: Zaváhání v Roudnici a dvě domácí vítězství

Po delší odmlce je opět čas na mládežnický přehled z osmé třídy. Osmáci za poslední dva týdny odehráli tři klání, z nichž dvakrát odcházeli jako vítězové a jednou jako poražení. Nad jejich síly byla minulý týden Roudnice nad Labem, litvínovští porážku napravili proti Ústí nad Labem a Lounům.
Minulý čtvrtek se svěřenci trenéra Hübla vydali do Roudnice nad Labem. Střetnutí začali lépe chemici, kteří po dvaceti minutách vedli díky brance Kovačiče. V prostřední periodě diváci viděli dva obraty: nejprve ten na domácí straně a poté další v podání Litvínova. Severočechům se však hrubě nevyvedla poslední třetina a nakonec podlehli 5:8. Tři body za dvě branky a jednu asistenci zapsal Jindřich Koky.

Další zápas čekal černožlutou družinu o tři dny později, na domácím ledě se postavili ústeckému Slovanu. Hosté se ujali vedení hned ve druhé minutě, litvínovští však ještě během první třetiny skóre otočili a ve 22. minutě vedli už 4:1. Ústí rozjelo stíhací jízdu po šesti minutách se opět hrálo smírně. Stejný scénář se opakoval i poté, domácí o své výhře rozhodli až v posledních pěti minutách. Hattrickem se blýskl Jan Dufek, čtyři body za dvě branky a dvě nahrávky zaznamenal Jan Zikmund.

Poslední utkání Litvínov odehrál ve čtvrtek proti Lounům. Duel se od startu odehrával v režii chemiků, rychlé snížení hostujícího Frolíka na situaci nic nezměnilo. Černožlutí měli po čtyřiceti minutách čtyřbrankový náskok, který ještě navýšili ve třetí části hry a pohodlně zvítězili 7:2. Po dvou brankách vstřelili Jan Dufek a David Tomko.

Severočeši se tak posunuli na průběžné páté místo tabulky, na vedoucí Bílinu ztrácí deset bodů. Nejproduktivnějším hráčem týmu a zároveň jeho nejlepším střelcem je Jan Dufek (10+3), z obránců vyniká Samuel Otruba (2+4).

8. kolo

HC Roudnice nad Labem - HC Litvínov 8:5 (0:1, 3:3, 5:1)

Branky a nahrávky: 28. Krejný, 30. Jirásek (Nenadál), 40. Minařík (Jelínek), 48. Malá (Štajnc), 49. Štajnc, 50. Štajnc, 56. Šimon (Štajnc), 60. Horák - 14. Kovačič (Koky), 30. Otruba, 32. Zikmund (Lanc), 34. Koky (Peroutka, Kovačič), 58. Koky (Zikmund)

HC Roudnice nad Labem:
Korous - Fengl, Soušek, Suchánek, Adelt, Fišer - Demčík, Nenadál, Jirásek, Krejný, Jelínek, Malá, Šimon, Minařík, Horák, Štajnc, Walter

HC Litvínov: Matyunin - Nikolov, Otruba, Balej, Pícha - Koky, Kovačič, Peroutka, Lanc, Kyselka, Zikmund, Dufek, Tomko

10. kolo

HC Litvínov - Slovan Ústí nad Labem 8:5 (3:1, 2:4, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Zikmund (Kyselka), 9. Koky (Tomko, Otruba), 20. Tomko, 22. Dufek, 31. Balej, 54. Zikmund (Dufek), 60. Dufek (Zikmund), 60. Dufek (Zikmund, Nikolov) - 2. Zuna, 26. Taneček (Netík), 27. Trnka, 28. Pengl (Hrubec), 35. Pengl

HC Litvínov: Matyunin - Havlík, Nikolov, Otruba, Balej, Pícha - Koky, Lanc, Kyselka, Zikmund, Dufek, Tomko

Slovan Ústí nad Labem: Nevím - Morvay, Hudec, Vegner, F. Pengl - Hrubec, Kába, M. Pengl, Trnka, Zuna, Taneček, Netík, Šustík

7. kolo

HC Litvínov - HC Slovan Louny 7:2 (3:1, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Tomko (Otruba, Kyselka), 8. Lanc (Peroutka, Koky), 18. Zikmund (Tůma, Dufek), 39. Tomko (Kyselka), 44. Tůma (Koky), 47. Dufek (Zikmund, Lanc), 58. Dufek (Otruba) - 10. Frolík (Stanko), 46. Kříž (Frolík)

HC Litvínov: Matyunin (41. Hamouz) - Havlík, Otruba, Balej, Pícha - Koky, Tůma, Peroutka, Lanc, Kyselka, Zikmund, Dufek, Tomko

HC Slovan Louny: Tarant (30. Fridrich) - Kladivo, Buchcar, Slavíčková, Bechyně, Kříž - Holý, Stanko, Lochovský, Budiač, Sainer, Frolík, Benešovský, Podaný