Zápas - mládež 26.09.2014

JUN: Litvínov venku opět prohrál, tentokrát podlehl Vítkovicím 2:7

V í t k o v i c e - 12. kolo extraligy juniorů Litvínov odehrál na ledě Vítkovic, kde se mu opět nedařilo. Na první inkasovanou branku ještě černožlutí dokázali odpovědět a vyrovnat. Ovšem do konce první třetiny si ještě vítkovičtí vypracovali dvoubrankový náskok a do kabin se odcházelo za stavu 3:1. Ve 28. minutě dokázal Litvínov snížit na rozdíl jediné branky, tímto ale představení hostů ohledně vstřelených branek skončilo. Do konce utkání litvínovští mladíci inkasovali ještě čtyři branky a Vítkovice si zaslouženě nechaly body doma.
12. kolo, 26.9.2014
ČEZ Arena Vítkovice
7:2
3:1, 1:1, 3:0

Vítkovice

Wanecki – Adamík, Hawlík, Demel, Šendera, Puzič, Charvát, Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Ollender, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar, Zdráhal.

Spěšný (45. Sroka) – Moravec, Šesták, Fučík, Cvrk, Sklenička, Vostárek, Šefl – Kučera, Řehoř, Čapek, Stříbrný, Duko, Ujfaluši, Sýkora, Šimeček, Štěpka.
Branky a nahrávky: 5. Sysala (Ballner), 12. Česlík (Kafka), 19. Adamík (Gřeš), 33. Zdráhal (Adamík, Charvát), 45. Zdráhal (Hawlík, Rimmel), 46. Kafka (Charvát, Česlík), 54. Jáchym (Kafka, Česlík) – 6. Řehoř (Dunko), 28. Kučera (Šimeček). Rozhodčí: A. Jeřábek ml. – L. Barteček, R. Vengřín. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 153. Střely na branku: 39:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 7:2.

Hned ve čtvrté minutě se do vedení dostali domácí poté, co Ballner nahrál před branku volnému Davidu Sysalovi, který překonal Spěšného mezi jeho betonem a tyčí litvínovské branky. Přesně o minutu později se radovala litvínovská střídačka z vyrovnání. Střelou zblízka se prosadil litvínovský útočník Ivan Řehoř.

V 9. minutě se před branku dral Ballner, který ale nakonec přišel o puk. Poté ještě domácí pokračovali v tlaku a Spěšný se tak v brance musel pěkně otáčet. V 11. minutě přišla velká šance hostujících. Blahuta nahrál na modrou Demelovi, který ovšem o kousek minul pravou tyč litvínovské svatyně.

Běžela dvanáctá minuta, když se Vítkovice znovu ujaly vedení. Trochu nešťastný gól pro litvínovského gólmana Spěšného. Pokus Petra Česlíka skočil s přispěním gólmanovy výstroje překvapivě v síti. V 18. minutě to zkusili Stříbrný s Ujfalušim, ale hostující Wanecki jejich úmysl přečetl. Na konci první třetiny jen těsně vedle branky zakončoval Ollender. O pár sekund později se ale vítkovičtí vzdálili Litvínovu na rozdíl dvou branek. Po dlouhém tlaku se o tyč za Spěšného záda trefil Vojtěch Adamík.

Ve 23. minutě svůj tým podržel gólman Spěšný po nebezpečné akci hostujícího Rimmela a poté po dalším pokusu Jáchyma. Ve 28. minutě litvínovští snížili na 2:3. Tomáš Kučera překonal Waneckiho bleskovou střelou a postaral se tak o kontaktní branku. Ve 33. minutě Vítkovice vyzráli na Spěšného po čtvrté. Domácí lehce projeli středním pásmem a přesným zakončením skóroval Patrik Zdráhal.

Pár minut na to si litvínovští zahráli přesilovou hru 5 na 3, ve které se marně snažili o snížení hostujícího náskoku, ovšem hostující Wanecki byl proti. Ke konci třetiny si opět vytvořili tlak domácí, Spěšný si ale se všemi pokusy poradil.

Třetí třetině už od začátku vládli domácí, již v úvodu se musel mít Spěšný pěkně na pozoru. Ve 45. minutě vítkovičtí využili přesilovou hru a rázem byl stav utkání 5:2. Rimmel poslal puk na Hawlíka, který našel volného Patrika Zdráhala a pro toho už nebyl problém poslat puk za dezorientovaného Spěšného. Po páté inkasované brance přenechal Patrik Spěšný své místo v brance Dominiku Srokovi.

Jenže neuběhla ani minuta a Vítkovice přidaly další branku. Na hraně brankoviště projížděl Dominik Kafka a poslal puk do branky přesně pod padajícím Srokou. V 54. minutě se po menším závaru před hostující brankou prosadil Tomáš Jáchym, který mířil pod horní tyč litvínovské brány. V závěru se ještě Litvínov snažil bojovat, k brance to ale nevedlo a body tak zůstali ve Vítkovicích.