Zápas - mládež 28.10.2015

Mladší dorost zvládl vyrovnané utkání s PZ Kladnem a vyhrál 4:3

L i t v í n o v - Vyrovnané utkání proti PZ Kladnu odehráli Litvínovští junioři. O branky Severočechů se postarali Vojtěch Jonák, Přemysl Svoboda, Oldřích Žítek a Jakub Šarlinger.
28.10.2015
4:3
0:0, 2:1, 2:2

Pejsar (Kmínek) – Žítek, Jonák, Šubrt, Hoffmann, Bártek, Kitzberger – Dufek, Jindra, Vacín (C), Bartoš, Jouza, Svoboda, Kysela, Šarlinger, Pech, Kubát.

Kladno

Novotný (Altrichter) – Vokurka, Volráb, Teinitzer, Beneš, Matula, Šmatlák, Pelant – Neiss (C), Šimáček, Runza, Ploch, Pokorný, Routa, Turek, Jelínek, Hašek, Rendla.
Branky a nahrávky: 24. Žítek (Svoboda, Jindra), 36. Šarlinger (Bartoš), 45. Jonák (Kitzberger, Kysela), 54. Svoboda (Bártek, Dufek) – 22. Jelínek (Routa), 52. Routa (Neiis), 57. Jelínek (Hašek). Rozhodčí: Hribík - Blümel, Barvíř. . Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 106. Střely na branku: 38:25 (9:7, 19:8, 10:10). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.

V první třetině hrály oba týmy defenzivní hokej. Ani jeden si nevytvořil žádnou větší šanci, a tak první „chudá“ třetina skončila bez branek. Přesně opačný hokej se hrál ve druhé třetině. Hned po minutě hry se hosté radovali z první branky utkání. Routa našel před brankou dobře postaveného Šimona Jelínka, který prostřelil Pejsara z blízkosti mezi betony.

Kladenští se radovali ze svého vedení pouhé dvě minuty. Oldřich Žítek nevěděl v rohu kluziště co s pukem, a tak ho nahodil svižně na bránu. Kotouč se zapletl Novotnému mezi rameno a horní tyč, a nakonec zapadl za jeho záda. Tato branka domácí nakopla. Vytvářeli si dále šance a ještě před koncem druhé třetiny se mohli radovat z vedoucí branky. Jakub Šarlinger se po Bartošově přihrávce ujal kotouče a z dobré pozice ranou mezi betony gólmana nezaváhal.

Třetí, a také poslední třetina se hrála nahoru dolu. V pětačtyřicáté minutě se kotouče na levém kruhu zmocnil Vojtěch Jonák, který svou dělovkou nedal Novotnému šanci. Hráči PZ Kladna ale duel nezabalili, za což byli deset minut před koncem utkání odměněni. Jiří Neiss projel nikým nebráněný přes celé kluziště do útočného pásma, přenechal ho Davidu Routovi, který technickou ranou do horní části brány snížil na 2:3.

Převelká snaha se hráčům Kladna nevyplatila, navíc inkasovali branku, které je opět poslal na rozdíl dvou branek. Ve čtyřiapadesáté minutě stál na konci pěkné souhry svých spoluhráčů Přemysl Svoboda, kterému stačilo zasunout kotouč do prázdné brány. Jiskru naděje zažehnul ještě před koncem utkání svým spoluhráčům kladenský Šimon Jelínek. Tato branka byla pro domácího Pejsara také nešťastná, když mu kotouč propadl mezi rukou a tyčí do brány. Naštěstí pro domácí to ale nemělo na dělbu bodů fatální dopad, jelikož další branka již nepadla, a tak se domácí mohou radovat z vítězství 4:3.