Zápas - mládež 18.02.2016

MDO: Třiasedmdesát střel, sedm vstřelených branek a tři body na úkor Písku

L i t v í n o v - Mladší dorostenci Litvínova odehráli utkání na domácím ledě proti Písku. V utkání měli jasně navrch, o čem svědčí také poměr střel - 73:22. Chemici nakonec nasázeli sedm branek a radovali se ze zisku tří bodl po vítězství 7:3.
18.2.2016
7:3
1:0, 3:2, 2:1

Pejsar (Kmínek) – Žítek, Šubrt, Hoffmann, Bártek, Kitzberger, Žižka, Najman, Liška – Dufek, Jindra, Bartoš, Berka, Jouza, Svoboda, Beran, Kysela, Šarlinger, Pech, Kubát.

Písek

Buchta (Reindl) – Novák, Kroupa, Měchura, Brož, Tampier – Čech, Vokoun, Januška, Přibyl, Pechlát, Schwartz, Berčík, Novotný.
Branky a nahrávky: 3. Kysela (Najman), 21. Dufek (Svoboda), 22. Beran (Berka, Kysela), 31. Dufek, 44. Jouza (Bartoš), 53. Svoboda (Žižka), 60. Svoboda (Kysela) – 30. Čech (Vokoun), 39. Tampier, 58. Pechlát (Novák). Rozhodčí: Turčan – Šulo, Kokrment. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 90. Střely na branku: 73:22.

Do utkání vstupovali Litvínovští jako velcí favoriti, v první třetině se jim však podařilo vstřelit pouze jednu branku, a to hned ve třetí minutě. Litvínovští dlouho tlačili Písek v útočném pásmu, až nakonec napřáhl Vojtěch Kysela a svou přesnou ranou zápěstím otevřel skóre utkání. Druhá branka padla až v jednadvacáté minutě. Ondřej Dufek byl v mele před Buchtou nejaktivnější a jako poslední se dotkl kotouče v cestě do sítě.

O necelou minutu to bylo už o tři branky! Po pěkné akci svých spoluhráčů se kotouče ujal Jakub Beran, který přesnou ranou do horní části brány potřetí v utkání překonal Buchtu. V polovině utkání se Písečtí radovali ze snížení. Daniel Čech využil zmatků domácí obrany a bez sebemenšího zaváhání poslal kotouč záda Pejsara. O šestašedesát vteřin později to bylo ale opět o tři branky. Ondřej Dufek zavezl kotouč do útočného pásma, dostal se až před Buchtu, mazácky si poradil s gólmanem a zavěsil!

Minutu před koncem druhé třetině byla k vidění ještě jedna branka. Jan Tampier se probil přes střední pásmo a vypálil. Jeho rána nebyla příliš vidět a se štěstím prošla až za záda Pejsara. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se radovali opět domácí, kteří zužitkovali svůj další ohromný tlak. Daniel Jouza vypálil z dobré pozice a překonal nešťastného Buchtu.

Další branky se domácí dočkali sedm minut před koncem utkání. Přemysl Svoboda dostal dobrou přihrávku do prostoru a svižnou ranou rozvlnil síť! Písečtí ale chuť do utkání i přes gólový deficit neztratili a dvě minuty před koncem utkání ještě vstřelili branku. Václav Pechlát se prosadil z bezprostřední blízkosti a snížil na 3:6. Vteřin před koncem se ale ještě naposled radovali chemici! Přemysl Svoboda nádherně ujel hostující obraně a ještě hezčím blafákem zakončil brankový účet dnešního utkání.