Zápas - mládež 26.02.2016

SDO: Ofenzivní utkání s Havířovem a vysoké vítězství Litvínova 7:3

Preview k zápasu

Foto Reportáž
L i t v í n o v - Starší dorostenci se ve svém předposledním utkání sezony utkali na domácím ledě s Havířovem. Utkání mělo být papírově vyrovnané, nakonec se to však zvrhlo v exhibici domácích, kteří si s chutí zastříleli a zvítězili vysoko 7:3! V utkání se nejvíce prosadili Josef Myšák a Filip Helt, když oba v utkání shodně zaznamenali dvě branky a jednu gólovou asistenci.
26.2.2016
7:3
3:1, 2:0, 2:2

Havlík (Kovařík) – Bártek, D. Havlík, Kučera, Urbánek, Hipius, Cikánek – Nídl, Schmidmayer, Vopat, Myšák, Helt, Kordule, Pavlíček, Bečvář, Svoboda.

Havířov

Sonnek (Matoušek) – Zíková, Adámek, Aulehla, Hudeček, Szturc, Mrowiec, Srníček – Janeček, Potočný, Strakoš, Pecka, Peterka, Piš, Lenomar, Rzekanowski, Raček, Pawliczek.
Branky a nahrávky: 2. Vopat (Havlík), 4. Pavlíček (Kordule, Bártek), 19. Helt (Bečvář, Cikánek), 23. Helt (Cikánek, Urbánek), 37. Myšák (Schmidmayer, Nídl), 43. Myšák (Schmidmayer, Kučera), 49. Bečvář (Helt) – 12. Pawliczek (Strakoš), 52. Pawliczek (Aulehla, Mrowiec), 60. Mrowiec (Peterka, Strakoš). Rozhodčí: Hucl – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 7:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 74. Střely na branku: 54:38 (19:12, 18:13, 17:13).

Vstup do utkání měli Litvínovští náramný, když po třech minutách hry vedli o dvě branky. Po pětaosmdesáti vteřinách hry se domácí radovali poprvé. Lukáš Vopat se v oslabení nacpal před bránu Sonnka a v pádu pohotově zasunul kotouč do sítě – 1:0. O dvě minuty později to bylo už o dvě branky! Pavel Kordule našel chytrou přihrávkou před bránu Petra Pavlíčka, který z bezprostřední blízkosti procpal kotouč za záda Sonnka – 2:0.

Ve dvanácté minutě měli obrovskou šanci na snížení hosté, jenže Havlík se zaskvěl. Oskar Rzekanowski vystihl rozehrávku domácích a od půlky hřiště jel sám na bránu. Než stihl zakončit, tak ho rychle dobruslil Nídl a kotouč mu odebral. Havířov to ale nemuselo příliš mrzet, jelikož o jednadvacet vteřin později už se jim skórovat podařilo. Dominik Pawliczek se zpoza brány natlačil před Havlíka a svižnou ránou bekhendem mezi betony snížil – 2:1. Ještě před sirénou si ale Litvínovští vzali dvoubrankové vedení zpět. Bečvářovu ránu dokázal Sonnek ještě vyrazit, jenže pouze na hůl Filipa Helta, který i z těžké pozice dorazil kotouč do prázdné brány – 3:1.

I druhou třetinu měli domácí lepší než jejich dnešní soupeř, a to když jí vyhráli 2:0. Po třech minutách hry vypálil Cikánek a jeho ránu vyrazil Sonnek pouze na hůl Filipa Helta. Tomu nedělalo problém z mírného úhlu trefit prázdnou bránu a rozvlnit síť – 4:1. Poté se hrálo dlouho bez branek, konkrétně až do sedmatřicáté minuty. V ní se strhla v Sonnkově brankovišti doslova střelnici, po které dorazil kotouč za záda ležícího gólmana do brány Josef Myšák - 5:1. Další branka v této třetině už nepadla, a tak se šlo do kabin za vysokého vedení domácích!

Ve třetí třetině se hrál parádní hokej, že kterého vzešly čtyři branky. Ve třiačtyřicáté minutě utkání našel Schmidmayer Josefa Myšáka a ten si jako správný kanonýr s nabídnutou šancí věděl rady, když chladnokrevně poslal kotouč do sítě – 6:1. Deset minut před závěrečnou sirénou poslal Filip Helt geniální přihrávku skrze brankoviště na hůl Jana Bečváře, který už neměl problém poslat kotouč do poloprázdné brány – 7:1.

V čase 51:59 si trochu radosti dopřáli také hosté, kteří vstřelili svou druhou branku v utkání! Aulehlovu ránu od modré čáry tečoval před Havlíkem přesně do růžku brány Dominik Pawliczek a domácí brankář byl bez šance – 7:2. Když už se zdálo, že je brankový účet utkání uzavřen, padla ještě jedna branka, k překvapení do brány Havlíka. Lukáš Peterka vypálil od modré čáry, kotouč se ještě před bránou otřel o Jaroslava Mrowiece, který tak byl posledním hráčem v utkání, který vstřelil branku – 7:3.