Zápas - mládež 26.01.2018

JUN: Ani tři body proti Zlínu neznamenaly žádný progres v ligové tabulce

L i t v í n o v - Junioři vyhráli. Nicméně, při pohledu na tabulku je jasné, že prakticky o nic nešlo. Litvínov má totiž jisté poslední místo, nehledě na ostatní výsledky. Dvěma góly se blýskl Drašar, tři body si připsal Bečvář a nejlepší střelec Jícha nasbíral ještě o bodík více.
26.1.2018
ZS Ivana Hlinky
5:3
3:0, 1:2, 1:1

Havlík (Kožnar) – Macháč, D.Havlík, Březák,, M. Havlík, Viedemann, Starý – Kordule, Drašar, Bečvář, Vopat, Bárdoš, Pecka, Helt, Ineman, Krsek, Jícha

Huf (Šimonů) – MArtínek, Augustín, Dluhoš, Budil, Jenáček, Ševčík, Gazda – Kenša, Dvořáček, Peška, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Sedláček, Pröschl, Hefka, Kotek, Dobiáš, Dlabaja
Branky a nahrávky: 1. Drašar (Bečvář, Jícha), 7. Bečvář (Jícha, Březák), 13. Drašar (Jícha, Bečvář), 21. Jícha (Drašar), 47. Vopat (Bárdoš, Helt) - 23. Sedláček (Dobiáš, Augustin), 30. Budil (Augustin, Peška), 52. Gazda (Mikulec, Dlabaja) Rozhodčí: Místecký - Toman, Kokrment Vyloučení: 9:6 Využití: 2:1 Diváci: 90 Střely na branku: 40:39 (14:10, 8:11, 18:18)

Litvínovští junioři mohli jít do utkání se Zlínem s čistým štítem. Postup do play-off byl beznadějně daleko, stejně jako šance na umístění na vyšším, než posledním místě. Zlín naopak stále bojuje o již zmíněné play-off a rozhodně by mu byly tři body k chuti.

Tlakem nevázaný Litvínov však udeřil ihned zkraje utkání. Po 21 sekundách se trefil David Drašar. V sedmé minutě se po náramné akci prosadil Bečvář a po dvanácti minutách hry si Drašar dokráčel pro svůj druhý zásah. Kromě tří gólů domácích byla první třetina bohatá také na vyloučení - cestu na trestnou lavici si našlo hned šest hráčů, po třech na obou stranách.

Litvínov úřadoval i na začátku druhé třetiny, kdy se prosadil Jícha a získal tak čtvrtý kanadský bod z čtyř možných. Poté však chemici poněkud vypustili a dovolili Zlínu se dostat na koně - do závěrečné třetiny šli po gólech Sedláčka a Budila s dvougólovým náskokem. I tato třetina byla plná vyloučení - opět po třech kusech na obou stranách.

Definitivní slovo měl nakonec Vopat, který v 47. minutě ujel obráncům a zatloukl Zlínu poslední hřebík do rakve. V závěru utkání snížil ještě Gazda, ale domácí si nakonec pohodlně dokráčeli pro tři body.

Jindřich Kotrla, HC Verva Litvínov: "První třetina byla z naší strany výborná, hráli jsme přesně tak, jak jsme chtěli. Druhou třetinu jsme trochu podcenili, počítali jsme s velkým tlakem Zlína, ale kvůli vyloučením jsme inkasovali, místo toho, abychom zápas definitivně rozhodli. Pak už se utkání vyrovnalo, ale jsme rádi za tři body."
Trenér Zlína nebyl v kabině hostů zastižen.