Zápas - mládež 25.01.2018

SDO: Skvělé utkání na ledě Třince nakonec s vítězným koncem pro Litvínov

T ř i n e c - Velmi důležité tři body si z Třince odváží starší dorostenci Litvínova. Ti v utkání potřebovali bodovat, aby se docvakli na příčky zaručující boj o play-off. To se jim po divokém průběhu utkání povedlo a po vítězství 7:6 vezou všechny body. Hattrickem se v utkání blýskl Marek Berka.
25.1.2018
6:7
2:3, 2:1, 2:3

Třinec

Ochman (Kučera) – Bulava, Chovaniak, Konderla, J. Adámek, P. Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Tománek, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Rybnikár, Stebel, Čmiel

D. Svoboda (Pejsar) – Baláž, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Šubrt – Šarlinger, Kovačič, Jouza, Jindra, Kysela, Dufek, Bartoš, Myšák, Beran, Berka, P. Svoboda
Branky a nahrávky: 11. Čmiel (Matěj, Geidl), 16. Matěj (Čmiel), 27. Havránek (Indrst), 30. Geidl (Matěj), 55. Čmiel, 60. J. Adámek – 4. P. Svoboda, 18. Berka (TS), 20. Myšák (Bártek), 21. Dufek (Berka), 46. Myšák, 49. Berka (Svoboda, Viedemann), 59. Berka (P. Svoboda, Dufek). Rozhodčí: Kubičík – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 41:42 (16:13, 13:14, 12:15).

Lepší vstup do zápasu prožili litvínovští hokejisté. Po chybě domácího týmu se před brankou ocitl nehlídaný Přemysl Svoboda a z výborné pozice dopravil puk k pravé tyči. Oceláři mohli kontrovat po brejku Matěje, útočník s šestnáctkou na dresu ale v dobré šanci selhal. Radovat se ovšem nemohli ani hosté. Do úniku se podíval také Myšák a akce litvínovského hráče ztroskotala na pozorném Ochmanovi. Nedáš? Dostaneš. V čase 10:31 se před hostující klec natlačil Matouš Čmiel, bekhendem uklidil puk pod horní tyč Svobodovy branky a srovnal na 1:1.

O chvíli později bylo na třinecké střídačce ještě veseleji. Po další střele Čmiela vyrazil gólman Litvínova puk jen před odkrytou klec a dorážející Pavel Matěj už byl ve velmi jednoduché pozici. Vedení si ovšem svěřenci trenéra Wojnara dlouho neužili a po faulu Jakuba Adámka vyrovnal z nařízeného trestného střílení Marek Berka. V závěru třetiny se hosté opět ujali vedení. Prudkou střelu Bártka tečoval do Ochmanovy sítě Jan Myšák a po dvaceti minutách tedy platil stav 2:3.

Jen pár sekund po návratu z kabin přidali litvínovští mladíci další gól. Přemysl Svoboda od mantinelu našel před brankou stojícího Ondřeje Dufka a hostující hráč v dobré příležitosti nezaváhal. Oceláři ovšem rychle snížili. Indrst poslal puk mezi kruhy Marku Havránkovi a útočník se sedmičkou na dresu nezaváhal. Jen o pár minut později už bylo vyrovnáno. Do brejku ujel Nico Geidl a mezi betony Svobody dopravil puk do sítě.

V čase 45:17 šel Litvínov znovu do vedení. Jan Myšák se po protáhnutí do útočného pásma dostal až k Ochmanovi a dopravil puk za jeho záda. Vzápětí se do kolonky střelců zapsal také Marek Berka a zařídil svému týmu dvougólový náskok. Oceláři se ovšem nevzdali a šest minut před koncem snížili na rozdíl jediné trefy, když se z dorážky prosadil Matouš Čmiel.

Místo závěrečného tlaku Třince ale přišel nápor Litvínova a také sedmý gól. Přemysl Svoboda našel mezi kruhy nehlídaného Marka Berku, hostující útočník zkompletoval hattrick a upravil na 5:7. Poté si při bránění počínal nedovoleně Bártek a Oceláři opět snížili, když se po menších zmatcích prosadil Jakub Adámek. Více už ale svěřenci trenéra Wojnara nestihli a museli se smířit s těsnou porážkou.