Zápas - mládež 01.03.2018

MDO: Jediná branka ze třetí minuty rozhodla o neúspěchu Chemiků na ledě Liberce

Preview k zápasu

Foto Reportáž
L i b e r e c - Mladší dorostenci Litvínova zajížděli na led libereckých Tygrů. Utkání na střely vyhráli jasně domácí Tygři, ovšem po šedesáti minutách byl k vidění fotbalový výsledek 1:0 pro domácí. Chemici tak z Liberce odjíždějí s nepořízenou.
1.3.2018
1:0
1:0, 0:0, 0:0

Liberec

Čajan (Franc) – Kovář, Hampl, Hladík, Moc, Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda

Zelenka (Herkommer) – Minařík, Hocelík, Kroupa, Jonák, Miškovič, Vlášek – Leitner, Dej, Limanovský, Adámek, Pačan, Slavík, Kudrhalt, Kočárek, Fišer, Šikl
Branky a nahrávky: 3. Nezbeda (Gajda). Rozhodčí: Wagner – Kajínek, Sýkora. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 43:14 (13:5, 17:4, 13:5). Průběh utkání: 1:0.

Vstup do utkání se mnohem lépe povedl domácímu celku. Už ve třetí minutě totiž Petr Gajda přihrál Lukáši Nezbedovi, který povedenou ranou zpoza obránce otevřel skóre - 1:0. Litvínovští mohli vzápětí vyrovnat v přesilové hře, přečíslení dva na nikoho ovšem skvělým zákrokem zlikvidoval Pavel Čajan. Následně si početní výhodu vyzkoušeli i Liberečtí a málem navýšili svůj náskok. Jakub Šedivý ale z bezprostřední blízkosti zamířil pouze do tyče!

V úvodu prostředního dějství hráli domácí v pěti proti třem a několikrát zakončovali do zcela odkryté klece. Brankář Ondřej Zelenka ovšem všechny šance Tygrů zázračně vychytal. O chvíli později se musel na druhé straně blýsknout Pavel Čajan, jenž zneškodnil samostatný únik Prokopa Limanovského. Hra se nadále přelévala za strany na stranu a příchozí fanoušci sledovali jednu příležitost za druhou. Oba gólmani se ovšem činili a po čtyřiceti minutách stále svítil na tabuli stav 1:0 pro Liberec.

V závěrečné periodě pokračoval tým z Podkrušnohoří ve snaze vyrovnat, jenže se jim nedařilo prostřelit fantastického Pavla Čajana. Sám na bránu jel nejdříve Marek Slavík a na konci zápasu i Jaroslav Fišer, ani jeden z nich ale na strážce liberecké svatyně nevyzrál. V posledních třech minutách už si Liberečtí svůj hubený náskok v klidu pohlídali a soupeři nedovolili ani závěrečnou power-play. Svěřenci trenéra Richarda Loba tak zvítězili 1:0 a dotáhli se na Litvínov v tabulce nadstavbové skupiny A.