Zápasy - Dorost 14.02.2019

O osudu utkání rozhodla druhá třetina, dorostenci prohráli s Plzní 2:3

L i t v í n o v - Ve 13. kole ELIOD Extraligy dorostu na sebe narazily dva týmy, které k sobě mají tabulkově velmi blízko. Čtvrtý Litvínov hostil pátou Plzeň, nakonec více důvodů k úsměvu měli hráči hostů. Po přestřelce ve druhé třetiny dokázali ovládnout zápas, a dokonce získali bonusový bod z nadstavby.
14.2.2019
Zimní stadion Ivana Hlinky
2:3
0:0, 2:3, 0:0 - N 0:1

Čermák (Herkommer) – Minařík, Werner, Cimrman, Hocelík, Kadár (A), Kuchař, Hora – Beran, Dej, Adámek, Kočárek, Vopat, Postl, Špaček, Brouček, Krocker, Skuhrovec (C).

Plzeň

Vondraš (Bočan) – Hodinář, Jánský, Jiříček (A), Plecitý, Špaček, Páník (C), Houdek – Hauser, Soukup D. (A), Korčák, Dvořák, Dáňa, Soukup M., Holý, Václavík, Šiler.

33. Skuhrovec (Hocelík, Kuchař), 34. Postl (Krocker, Brouček)
31. Jiříček (Holý), 33. Holý, 37. Hauser (Jiříček, Soukup), 62. Pánik (Šiler, Soukup)

Plachý – Tichý, Dyršmíd

3:5

1:0

0:1

80

25:29

Do zápasu vstoupili hůře hosté, protože už po jedenácti vteřinách fauloval Soukup a musel se odporoučet na trestnou lavici. Podobně jako v A- týmu Litvínova, tak i mezi dorostenci vládne „přesilovkový“ strašák a domácí herní převahu nevyužili. V následujících minutách dostala možnost hry 5 na 4 také Plzeň. Podrážením se provinil Kadár, ale ani Škoda neměla v přesilové hře štěstí. Do první přestávky se tedy šlo za vyrovnaného stavu.

Věci se začaly dít až v průběhu druhého dějství. Na počátku měli domácí šanci v podobě přesilové hry, ale ani nyní nebyla herní převaha využita. Stejně mohla dopadnout i druhá hra 5 na 4, ale tomu učinili jasnou přítrž hosté. Holý vyslal na Davida Jiříčka šikovnou nahrávku, a ten ve vlastním oslabení překonal Čermáka.

Ve stejném stylu byly také další minuty, když se vylučovalo na obou stranách, což paradoxně vedlo ke vstřelení dalších branek. Ve hře 4 na 4 se prosadila Plzeň, tentokrát se dostal do výhodné pozice Jakub Holý a prostřelil domácího brankáře. Netrvalo dlouho a černožlutí konečně udeřili. Puk koloval po ose Kuchař – Hocelík – Skuhrovec, a právě David Skuhrovec prolomil gólové mlčení domácích.

Bohatý program druhé třetiny pokračoval, což měl na svědomí Ondřej Postl. Litvínovský hráč těžil ze spolupráce s Krockerem a Broučkem. Zápas byl tedy zase na začátku. Toto tvrzení jako by se nelíbilo Petru Hauserovi, který ani ne pět minut po vyrovnávacím gólu měnil skóre na 2:3 pro Plzeň.

Ve třetí části hry byl k vidění opatrný hokej, ale ani jeden tým se nedokázal výrazněji prosadit, a tak si Plzeň mohla připsat do tabulky další vítězství.

V tzv. nadstavbě se v poměrně krátké době prosadili hosté, konkrétně se to podařilo Adamu Pánikovi, který zajistil Plzni prémiový bod.