Zápasy - Dorost 23.02.2019

Domácí debakl, dorostenci nestačili na Hradec a prohráli 1:5

Preview k zápasu

Foto Reportáž
L i t v í n o v - Pátý Litvínov přivítal na svém ledě soupeře, kterému aktuálně patří druhá příčka. Domácí zažívají nepříjemnou situaci, protože naposledy ochutnali výhru 19. ledna a od té doby zaznamenali šest proher. Dnešní zápas krizi ještě více prohloubil, Hradec se dvakrát prosadil v první třetině. Severočeši dokázali odpovědět jedním gólem, ale v dalších minutách ještě třikrát inkasovali. Útěchou může být bonusový bod, který zajistil Kuchař.
23.2.2019
Zimní stadion Ivana Hlinky
1:5
0:2, 1:2, 0:1 - N 1:0

Ešler (Herkommer) – Werner, Cimrman, Hocelík, Kadár, Kuchař, Hora – Beran, Dej, Šikl, Adámek, Kočárek, Postl, Špaček, Brouček, Čech, Krocker, Skuhrovec.

Hr.Králové

Tichý (Žálčík) – Táborský, Boukal, Havlíček, Řehák, Pelda, Jerman – Giesl, Gaspar, Budina, Sláma, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Marha.

Branky a nahrávky

32. Brouček, 63. Kuchař (Dej)
15. Pajer (Budina), 16. Giesl (Gaspar, Novotný), 36. Slafkovský (Pajer, Marha), 39. Táborský (Pajer, Slafkovský), 52. Giesl (Gaspar, Pelda)

0:2, 1:2, 1:5

Prvních deset minut byl k vidění aktivní hokej, jež byl přerušen sérií vyloučení. Na straně domácích si musel na dvě minuty odpočinout Kadár, následná přesilová hra ale nepřinesla vážnější ohrožení. Paradoxně větší šance přišla v době, kdy na trestné lavici seděl hostující Slafkovský. Budina vyslal chytrou přihrávku na Lukáše Pajera, a ten ve vlastním oslabení skóroval. Hradečtí byli při chuti, což znamenalo pro domácí velké komplikace. Poté se dostal k puku Gaspar, jenž našel povedeným pasem Matěje Giesla. Východočeský útočník zvýšil na 2:0.

Vstup do druhé třetiny vyšel z hlediska vstřelení branek lépe Litvínovu. Dominik Brouček se umně proklestil přes obránce a korigoval skóre. Vše zvládl ve vlastním oslabení. Za jeho troufalost přišla krutá odplata. Nejdříve se prosadil v přesilové hře Juraj Slafkovský, a poté minutu před koncem překonal litvínovského brankáře Šimon Táborský.

V závěrečné třetině se místo střílení branek spíše faulovalo. Tento trend nakonec narušil v závěru až Matěj Giesl, který svou trefou pečetil výhru Hradce.

V tzv. nadstavbě se prosadili domácí. Jakub Kuchař využil nastalé přesilové hry a překonal Tichého. Litvínov si tak alespoň zajistil bonusový bod.