Zápasy 03.02.2013

Starší dorost: Hradec uťal vítěznou sérii Litvínova!

Chemici v 8. kole nadstavbové části vyrazili na východ Čech do Hradce Králové. Litvínov měl za sebou skvělou bilanci v podobě 10 výher v řadě, ale tuto sérii na východě Čech už litvínovští nerozšířili. V první třetině položili základ k úspěchu hradečtí hráči dvěma rychlými zásahy v rozmezí dvou minut a na to Litvínov nedokázal odpovědět. Ve druhé třetině domácí přidali další branku, Chemici sice dokázali snížit, ale Hradec dokázal využít další nepřesnosti a opět odskočil na rozdíl tří branek. V závěrečné periodě Litvínov snížil na rozdíl dvou branek, ale Chemici už další zásah nepřidali a domácí svou výhru potvrdili trefou do prázdné branky!
36. kolo, 2.2.2013
Hradec Králové
5:2
2:0, 2:1, 1:1

Hr.Králové

Müller – Bezděk, Novotný, Matějček, Bureš, Voříšek, Havránek – Malinský, Šeda, Gančarčík, Voženílek, Šeps, Jebavý, Drašnar, Pilař, Klemenc.

Spěšný (od 21. Klečka) – Wiedemann, Moravec, Šesták, Vostárek, Šíp, Šefl, Baránek – Řezníček, Štěpka, Weitz, Šimeček, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Stříbrný, Bárdoš.
Branky a nahrávky: 6. Malinský, 8. Šeps (Bezděk, Klemenc), 21. Pilař, 40. Matějček, 59. Klemenc (Bureš, Bezděk)- 24. Štěpka (Stříbrný), 45. Ujfaluši (Šesták). Rozhodčí: Veselý – Buček, Huryta. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 111. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Litvínov vstoupil do zápasu aktivněji, góly však dával Hradec

Litvínov přijel pod Bílou věž v roli favorita, neprohrál totiž celkem deset utkání v řadě. To také hosté potvrzovali v úvodních minutách, kdy si dokázali vypracovat hned dvě zajímavé příležitosti. Nejprve zakončoval Ujfaluši jen do Müllera, o chvilku později si na hradeckém brankáři vylámal zuby i Vlastimil Pospíšil.

Pak ale přišla vážnější možnost Královéhradeckých, která vyústila až v otevření gólového účtu. Marek Malinský totiž na své modré čáře obral čistým způsobem o kotouč jednoho z litvínovských hráčů a řítil se směrem k brance Patrika Spěšného. Celý svůj sólový únik završil povedenou bekhendovou kličkou, která znamenala vedení Královských lvů v poměru 1:0.

Jen o dvě minuty později se domácí příznivci mohli radovat znovu. Svěřenci trenéra Petra Luštince totiž využili bleskově přesilovou hru, a to zásluhou Daniela Šepse, který procedil černou pryž za záda Spěšného – 2:0. Po této brance následovala hluchá pasáž, která přinesla nějaké přesilovky, avšak žádné vyložené šance. Tu měl Hradec až v samém závěru, skóre se však neměnilo. Pokoušel se o to Pilař, marně.

Královští lvi si upevnili své vedení

Krátce po přestávce se čekal nápor Litvínova, jelikož hráli Severočeši přesilovou hru. Jenže přišel úplný opak. Chybu v rozehrávce hostů využil kapitán Radek Pilař, jenž nad ničím sáhodlouze nepřemýšlel a tvrdě vypálil. Jedovka zazvonila na tyčku a následně skončila v brance Patrika Spěšného, což tohoto brankáře vyhnalo na střídačku – 3:0. Nahradil jej Michal Klečka.

Litvínovští dostali k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, kterou ihned proměnili. V předbrankovém prostoru se nacházel Dominik Štěpka a bekhendem propasíroval černou pryž za záda Müllera – 3:1. Snížení vneslo do krve Litvínovských nevídaný impuls, ve zbývající klasické početní výhodě ostřelovali hradeckou klec, puk za brankovou čárou ale neskončil.

Litvínov byl aktivnější a snažil se tvořit hru, avšak to mu komplikovala zbytečná nedisciplinovanost. Královští lvi ale žádnou ze svých šancí nevyužili, s výjimkou té poslední, tedy pokud se dá hovořit o klasické šanci. Martin Matějček v závěru druhé dvacetiminutovky nevěděl, co s pukem, tak jej nahodil na branku Litvínova a odjel střídat. Jenže k překvapení všech kotouč zvláštně skočil a doputoval až za brankovou čáru, což si litvínovský Klečka za rámeček nedá – 4:1.

Poslední dějství? Harakiri

Do poslední periody vstupovali Východočeši s cílem neinkasovat a udržet si dostatečně bezpečné vedení. To se dařilo pouze do pětačtyřicáté minuty, v té chvíli se totiž prosadil Petr Ujfaluši, který vypálil z vrcholu pravého kruhu. Puk byl ještě tečován jedním z domácích hráčů, jenž do dráhy letu vložil hokejku – 4:2.

Litvínov se stále více a více tlačil dopředu, Hradec naopak občas zapomínal uzavřít obranná vrátka. Velkou příležitost měl David Weitz, ale samostatný nájezd neproměnil. V poslední desetiminutovce se doslova roztrhl pytel s tresty. Téměř vůbec se nehrálo v pěti, po většinu času se bránili spíše domácí, což jim ubíralo síly.

Čas na vyrovnání Severočechů se krátil, a když hostující Kučera nastřelil pouze tyčku, začínalo být jasné, kdo získá tři body. Minutu a půl před koncem základní hrací doby ještě přispěchal s kosmetickou úpravou skóre Daniel Klemenc, který bekhendem poslal puk za čáru – 5:2. Starší dorostenci tak vcelku překvapivě vyválčili ze svého ledu tři body, a to především díky bojovnosti a zápalu. Favorizovaný Litvínov odjíždí s nepořízenou.