Zápasy 26.09.2013

Mladší dorost: Litvínov porazil Letňany až po nájezdech, rozhodl Bečvář

L i t v í n o v - Mladší dorostenci uspěli v utkání s Letňany až po samostatných nájezdech. Když o výhře rozhodl v sedmé sérii litvínovský útočník Bečvář.
26.9.2013
ZS Ivana Hlinky
3:2sn
2:1, 0:0, 0:1 - 0:0

Kovařík - Cikánek, Pleva, Havlík, Machač, Kučera, Balász, Pavlíček, Vébr, Vopat, Drašar, Helt, Reichel, Kordule, Havelka, Myšák, Klika, Bečvář, Urbánek.

Letňany

Mokrý - Pokorný, Pařík, Kolenatý, Vorlický, Brabec, Šimon, Gaspar, Chalupa, Wojnar, Rittig, Průžek, Fabiánek, Burda, Danov, Rousek, Kučera L., Mařík, Kučera J.
Branky a nahrávky: 6. Drašar (Bečvář), 12. Vébr (Machač), nájezd Bečvář - 6. Wojnar (Rousek), 44. Burda (Kolenatý, Průžek) Rozhodčí: Novák - Janíček, Místecký Vyloučení: 6:5 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 117 Střely na branku: 39:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 - 3:2.

Mladší dorostenci sehráli v rámci 5. kola utkání proti Letňanům. Zápas začal o 40 minut později kvůli poruše autobusu Letňan. Už od úvodních minut byl Litvínov aktivnějším týmem. V šesté minutě využil přesilovou hru David Drašar, když se trefil přesně za záda Mokrého. Hosté dokázali rychle odpovědět, o 17 vteřin později propadla domácí obrana a Jakub Wojnar propálil domácího brankaře Kovaříka. Chemici byli i přes tuto rychlou odpověď aktivnější a svůj tlak zužitkovali ve 12. minutě, kdy se k puku dostal Zdeněk Vébr a vypálil přesně.

Od druhé třetiny se hra srovnala. Letňany si vytvářely čím dál více nebezpečnějších příležitostí, ale obrana Litvínova v čele s Kovaříkem odolávala. Ve 30. minutě se do střely nebezpečně opřel Reichel a jeho rána prosvištěla jen těsně vedle pravé tyče branky Mokrého. V závěru třetiny se ještě ocitl v dobré příležitosti Helt, ale na hostujícího brankaře nevyzrál.

Do třetí třetiny nevstoupili domácí šťastně. Ve 44. minutě vypálil od modré Průžek a jeho střela došla po několika tečích až před volného Václava Burdu, který poskakující kotouč dokázal usměrnit za Kovaříkova záda. Domácí se poté museli bránit dvěma oslabením, ale hosté i přes nápor nedokázali otočit stav utkání.

Na řadu tak přišlo prodloužení, kde měli největší šanci na vítězství hosté. Když jeden z útočníků Letňan už dorážel puk za ležícího Kovaříka, ale ten ještě dokázal lapačkou téměř jistý gól chytit. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, ve čtvrté sérii se prosadil kapitán hostů Burda a Helt musel dát, aby si domácí ještě udrželi šanci. Litvínovský forvard to se štěstím zvládl a nájezdový maraton pokračoval. Až v sedmé sérii rozhodl domácí útočník Jan Bečvář, který poslal puk po krátké kličce přesně mezi betony přesouvajícího se Mokrého.

4:2
(0:1, 3:1, 1:0)
Jakub Kovařík 2 27 0
Zápasy - Dorost dnes

Dorost se v Plzni neprosadil

Těžká zkouška čekala na litvínovské dorostence, ti totiž zamířili na západ Čech do Plzně, která zatím nepoznala hořkost porážky.