Zápas - mládež 01.10.2015

Junioři se stále trápí, tentokrát na stadionu Ivana Hlinky loupili Piráti

L i t v í n o v - Junioři za sebou mají další utkání, které skončilo v jejich neprospěch. Na domácím ledě přivítali Piráty z Chomutova. Chomutovští si v severočeském derby vedli lépe, když si domu vezou tři body za výhru 3:1.
1.10.2015
1:3
0:1, 0:2, 1:0

Spěšný (Šklíba) – Moravec, Franc, Šesták, Březák, Brzek, Brejžek, Vostárek – Kučera, Havelka, Reichel, Stříbrný, Bárdoš, Sklenička, Ujfaluši, Chmelař, Jícha, Šimeček.

Chomutov

Danylec (Zvědělík) – Běhula, Páleník, Hierman, Cestr, Hlaváček, Benda, Novák – Wágner, Dyrynk, Részegh, Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Doležal, Strunz.
Branky a nahrávky: 45. Bárdoš (Chmelař, Vostárek) – 17. Tupý (Benda, Adámek), 21. Macháček (Kellerstein, Cestr), 33. Macháček (Wágner). Rozhodčí: Turčan – Šulo, Kokrment. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 88. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

První třetina severočeského derby mezi Litvínovem a Piráty z Chomutova nabídla pěkný hokej, který byl okořeněný brankou. Před první brankou měly oba týmy k dispozici přesilovou hru, kterou ale nedokázaly využít. Přišla sedmnáctá minuta a první branka utkání. Jiří Tupý si v souboji jeden na jednoho vymíchal Brejžka a měl volný prostor na střelu. Ta mu náramně sedla, když do branky zapadla o spojnici Spěšného brány, a Piráti se mohli radovat z branky.

Ve druhé třetině hostující Chomutov rozhodl o svém vítězství. Domácí nedokázali zachytit vstup do utkání a hned po třiatřiceti vteřinách hry inkasovali. Petr Macháček měl volný prostor, a tak se rozjel. Kousek po přejetí útočné modré čáry se rozhodl, že vypálí, a taky tak učinil. Jeho tvrdá a přesná rána golfovým úderem si našla cestu do brány pod Spešného vyrážečkou a Piráti šli do dvoubrankového vedení.

Piráti mohli jít již do trháku tří branek, když měl k dispozici přesilovou hru, tu ale nevyužili, což jim ale nemusel příliš dlouho vadit. Přišla třiatřicátá minuta a hosté se opět radovali. Petr Macháček se po chybě domácích na útočné modré čáře dostal ke kotouči a spolu s Františkem Wágnerem jel do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný dostal od Wágnera pěknou nahrávku, kterou nepohrdl, a ranou do poloprázdné brány skóroval.

Litvínovští stejnou chybu jako ve druhé třetině neudělali, když zachytili začátek třetiny, a povedlo se jim snížit na 1:3. Jan Chmelař se dostal ke kotouči za bránou Danylce, zvedl hlavu a uviděl před bránou Jana Bárdoš. Tomu také následná přihrávka směřovala a domácí forvard nekompromisní ranou k tyči rozvlnil síť. Tato branka Litvínova byla ovšem v utkání poslední, Chomutov již také žádnou nepřidal, a tak si Piráti vezou ze ZS Ivana Hlinky tři body za vítězství 3:1.