Zápas - mládež 02.01.2016

MDO: Neskutečná přestřelka vyzněla lépe pro Litvínov

Preview k zápasu

Foto Reportáž
L i t v í n o v - Hned třináct branek padlo v utkání mladších dorostů Litvínova a Ústí nad Labem. Hned osm branek padlo do sítě Ústí, a tak se Litvínovští mohli radovat z vysokého vítězství 8:5. Nejpilnějším útočníkem Litvínova byl David Jindra, který v utkání zaznamenal čtyři (2+2) kanadské body.
2.1.2016
ZS Ivana Hlinky
8:5
2:1, 2:3, 4:1

Pejsar (Kmínek) – Žítek, Šubrt, Hoffmann, Bártek, Kitzberger, Žižka, Najman – Dufek, Zirtoni, Jindra, Vacín, Bartoš, Berka, Jouza, Svoboda, Myšák, Beran, Kysela, Šarlinger, Pech.

Ústí nad Labem

Volke (Korub) – Štochl, Štěpánek, Stuchlý, Mareš, Vidlička – Costa, Harkabus, Batryn, Čermák, Magasanik, Šindelář, Janoušek, Tůma, Gottfried, Machulda.
Branky a nahrávky: 8. Dufek (Berka, Jindra), 20. Bártek, 21. Jindra (Žižka, Bártek), 30. Vacín (Jindra), 48. Pech, 50. Vacín (Svoboda), 51. Jindra (Dufek, Berka), 60. Bartoš – 3. Batryn (Štochl), 30. Štěpánek (Janoušek), 33. Čermák (Štěpánek), 37. Batryn (Čermák), 58. Costa. Rozhodčí: Plachý – Hynčiča, Mašek. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 28:45 (12:14, 9:17, 7:14).

Gólové hody, které dnešní utkání mezi Litvínovem a Ústím nabídlo, začaly už ve třetí minutě. Po pěkné přihrávce Štochla před Pejsarovu bránu jako první rozvlnil síť Dmytro Batryn - 0:1. Ústečtí se ze svého vedení radovali pouhé čtyři minuty. V osmé minutě se po přihrávce Berky dostal do dobré střelecké pozice Ondřej Dufek, který se prosadil pěknou střelou k pravé tyčce – 1:0.

Necelou minutu před koncem první třetiny se provinil faulem Matěj Harkabus. Litvínovští dokázali nabídnutou příležitost rychle využít a ještě v první třetině se dostali do vedení. Robert Bártek si na modré čáře nevěděl rady s kotoučem, tak tvrdě vypálil a projektil z jeho hokejky se zastavil až za Volkem – 2:1. Jak skvělý měli domácí závěr třetiny, začátek té druhé měli taktéž dokonalý. Po dvanácti vteřinách hry nahodil kotouč z buly David Jindra na Volkeho, jemuž kotouč mezi rukou a tělem propadl do brány – 3:1.

V polovině utkání šli Litvínovští do tříbrankového vedení! David Jindra našel před bránou dobře postaveného Lukáše Vacína, který prostřelil Volkeho a mohl se radovat – 4:1. O osmačtyřicet vteřin bylo už sníženo na rozdíl dvou branek. Po nahrávce Janouška se prosadil Martin Štěpánek přesnou střelou k tyči, na kterou neměl Martin Pejsar nárok – 4:2.

Ve třiatřicáté minutě se Slovan dostal na dostřel, když se prosadil potřetí v utkání. Litvínovští se nedokázali dobře zorientovat před vlastním gólmanem, čehož využili Štěpánem s Tomášem Čermákem, který na konci akce zakončoval do prázdné brány – 4:3. Tři minuty před koncem druhé periody bylo vyrovnáno! Čermák našel skvělou přihrávkou, která měla oči, před bránou osamoceného Dmytro Batryna, který dokázalo střelou do horní části brány překonat Pejsara – 4:4.

Ve třetí třetině přišly tři minuty Litvínova, který si během nich zajistil dostatečný náskok a mohl se už prakticky radovat ze zisku tří bodů. V osmačtyřicáté minutě si chemici vzali své vedení zpět. Patrick Pech se na chvíli ocitl sám na pravém kruhu a krásnou střelou do pravého horního rohu vymetl pavučinky Volkeho brány – 5:4. Deset minut před koncem utkání šel Litvínov do dvoubrankového trháku. Lukáš Vacín dostal trochu prostoru v těsné blízkosti před hostujícím gólmanem a přesně umístěnou bombou propasíroval kotouč za záda brankáře Ústí – 6:4.

O necelou minutu později se Litvínovští radovali ze své sedmé branky a Ústí mohlo hodit ručník do ringu. Volný kotouč před volkem si našel David Jindra, který přesnou ranou mezi Volkeho betony rozvlnil síť – 7:4. Slovanu se dvě minuty před koncem utkání podařilo zkorigovat stav utkání. Kale Costa tvrdě vypálil a Pejsar byl bez jediné šance na zákrok – 7:5. Ústečtí se pokusili o hru v šesti, ve které ale ještě jednou inkasovali. Dan Bartoš dokázal trefit prázdnou bránu, čímž uzavřel brankový účet dnešního utkání – 8:5!