Zápas - mládež 22.09.2016

Junioři jedou na vítězné vlně a jsou třetí

L i t v í n o v - Litvínovští junioři odehráli další utkání na domácím ledě, tentokrát proti pražské Slavii. Celé utkání se rozhodlo ve druhé třetině, kterou domácí ovládli v poměru 3:0, a nakonec i stejným výsledkem zvítězili a berou tři body!
22.9.2016
3:0
0:0, 3:0, 0:0

Havlík (Chour) – Urbánek, Franc, Havlík D., Březák, Brzek, Brejžek, Myšák – Kučera,Schmidmayer, Drašar, Bečvář, Bárdoš, Fencl, Pecka, Chmelař, Horák, Jícha, Dufek.

Slavia

Vacula (Šofr) – Zderadička, Krásný, Duda, Novák, Valík, Chvála – Matějka, Netolický, Kern, Šteiner, Heldák, Kolouch, Šergl, Šmerha, Hradil, Mareček, Kohút, Furch.
Branky a nahrávky: 26. Chmelař (Bárdoš, Kučera), 36. Bárdoš (Dufek, Chmelař), 37. Bečvář (Franc). Rozhodčí: Sýkora – Brejcha, Ševic. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 34:24 (8:8, 16:8, 10:8). Průběh utkání: 3:0.

První třetina byla na branky i na šance poměrně chudá, když se diváci nedočkali ani jednoho gólu! Největší šance byla k vidění v osmnácté minutě utkání v přesilové hře domácího Litvínova. Josef Myšák vyslal na branku Vaculy tvrdou pumelenici, jenže hostující gólman byl v pozoru a uhájil tak čisté konto.

Ve druhé třetině to byla jiná káva. Hned po šesti minutách hry se ze vstřelené branky radovali domácí hokejisté. Jan Chmelař si našel odražený kotouč v brankovišti a nekompromisně ho zasunul do prázdné brány. Poté měli šanci na vyrovnání hosté, když jim byla nabídnuta přesilovka, jenže tu nevyužili, a tak přišel trest.

V šestatřicáté minutě vyzkoušel pozornost Vaculy Jan Bárdoš, kotouč propadl až za brankovou čáru a bylo to o dvě branky. O devětaosmdesát vteřin později bylo pro hosty ještě hůře. Jan Bečvář vypálil z pravého kruhu přesně mezi betony hostujícího gólmana a domácí šli do tříbrankového trháku. Vysvobozením pro hosty byla závěrečná siréna, která ukončila druhou třetinu, a šlo se do kabin za vysokého vedení pro domácí.

Ve třetí třetině se hrálo spíše v nevyrovnaném počtu hráčů na ledě. Slavia ve třetí třetině hrála celkem sedm minut přesilovou hru! Obrovskou šanci v přesilové hře měl Zderadička, jenže Havlík jeho pokus vychytal a podržel tak svůj tým. Tyto horké chvíle dokázali domácí Litvínovští ustát, své tříbrankové vedení ubránit, a nakonec získali tři důležité body.