Zápas - mládež 30.10.2016

Dorostenci nedali Kladnu šanci a berou všechny tři body

L i t v í n o v - Mladší dorostenci Litvínova odehráli dobré utkání na domácím ledě proti PZ Kladnu. V utkání byli aktivnějším týmem, a nakonec zvítězili přesvědčivě 5:2!
14. kolo, 30.10.2016
5:2
1:0, 1:0, 3:2

Zelenka (Kmínek) – Jonák, Baláž, Kitzberger, Háva, Najman, Miškovič, Žítek – Fišer, Jindra ''C'', Limanovský, Stehlík, Jouza ''A'', Nikl, Beran, Kysela, Šarlinger, Myšák.

Kladno

Novotný (Pulec) – Vokurka ''A'', Kulich, Volráb ''C'', Erben – Hrubý, Hašek, Ploch, Darsa, Routa ''A'', Brabec, Turek, Pejchal, Vokurka Jiří, Černý, Čermák.
Branky a nahrávky: 9. Myšák (Jouza, Jindra), 25. Nikl (Šarlinger), 41. Jouza (Myšák, Jindra), 44. Beran (Kysela), 49. Myšák (Jouza) – 50. Routa (Turek, Čermák), 55. Volráb (Routa). Rozhodčí: Luczków – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 76. Střely na branku: 45:18 (15:5, 13:5, 17:8). Průběh utkání: 5:0, 5:2.

Do první třetiny utkání Litvínova s Kladnem vstoupili aktivněji domácí. V deváté minutě se jim naskytla příležitost v podobě přesilové hry, kterou dokázali bleskurychle využít. Jan Myšák uklidil kotouč z pravého kruhu krásně do růžku brány a domácí šli do vedení. Na 2:0 mohl zvyšovat v devatenácté minutě Vojtěch Kysela, když si vypracoval skvělou střeleckou pozici, jenže gólmana Kladna propálit neodkázal, a tak se šlo do kabin za těsného vedení pro Litvínov.

I ve druhé třetině měli územní převahu litvínovští. Nejprve měli ale štěstí ve vlastním oslabení a následně udeřili. V pětadvacáté minutě vyrazil Šarlignerovu střelu Novotný pouze před sebe, kde stál připravený Tomáš Nikl, který pohotově poslal kotouč do prázdné brány. O čtyři minuty později měl další branku na čepeli Jan Myšák, jenže Novotný si s jeho pokusem skvěle poradil.

Po šestnácti vteřinách hry se ujal kotouče na levém kruhu Daniel Jouza, který jedovatou ranou propasíroval kotouč za záda brankáře, a bylo to už o tři branky. Ve čtyřiačtyřicáté minutě poslal Jakub Beran kotouč do horní části brány nad bezmocného Novotného a to už zavánělo debaklem.

Bůra zasadili domácí Kladnu v devětačtyřicáté minutě! Nejproduktivnější hráč Litvínova Jan Myšák našel skulinku mezi betony hostujícího gólmana a bylo to o pět branek. Čestného úspěchu se dočkali také kladenští, a to deset minut před závěrečnou sirénou. David Routa se dokázal uvolnit na brankovišti a i přes velké úsilí domácí obrany došťoural kotouč do brány. Hosté nezůstali pouze u jedné branky a do sirény se ještě naposledy prosadili. Ondřej Volráb krásnou střelou o tyč překonal domácího gólmana. Jeho branka byla poslední, a tak se litvínovští mohou radovat za zisku tří bodů za vítězství 5:2.