Zápas - mládež 12.10.2017

MDO: Litvínov ovládl derby, Myšák slaví hattrick!

L i t v í n o v - Velice bojovný výkon podali mladší dorostenci v utkání s Chomutovem. V derby zvítězili jasně 6:1, o jejich úspěchu rozhodla 2. třetina. Hattrickem se blýskl Jan Myšák, na výsledku se patřičně podílel i výborný výkon Lukáše Kliky. Litvínov si tak připisuje další zasloužené body do tabulky.
12.10.2017
Zimní stdion Ivana Hlinky
6:1
1:1, 3:0, 2:0

Klika – Hocelík, Háva (A), Kroupa, Baláž (A), Jonák, Gebhard, Miškovič, Kadár – Pešta, Dej, Limanovský, Adámek, Stehlík (C), Vopat, Slavík, Kudrhal, Fišer, Nikl, Myšák, Skruhrovec

Chomutov

Šilhan (Šatný) – Petrásek (C), Holec, Vaněk, Matějka, Kovár, Birhanzl, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Príhoda, Kulich, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček (A), Štefančík, Holka, Gut (A), Vrhel
Branky a nahrávky: 11. Stehlík (Myšák), 24. Slavík (Miškovič, Limanovský), 37. Myšák (Stehlík), 40. Baláž (Stehlík, Myšák), 50. Myšák (Stehlík), 52. Myšák (Stehlík) – 13. Vrhel (Prokeš) Rozhodčí: Martin Vojtěchovský – Marek Kučera, Lukáš Sýkora Vyloučení: 5:4 Využití: 1:0 V oslabení: 1:0 Střely na branku: 33:23 Diváci:204 Průběh utkání: 1:0; 1:1; 6:1

Domácí vstoupili do utkání velice sebevědomě. Po velkém tlaku otevřel skóre zápasu v 11. minutě Lukáš Stehlík. Na jeho branku dokázali hosté pohotově zareagovat, když se po minutě a půl prosadil Stanislav Vrhel. Přesto, že Litvínov na kluzišti patrně dominoval, jeho snažení mu žádnou další branku nepřineslo a tak hráči odcházeli do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Zbytek zápasu už byl ryze litvínovskou záležitostí. Domácí výborně bruslili, dohrávali souboje u mantinelů a aktivně napadali rozehrávku pirátů. Perličkou dnešního utkání byla vynikající souhra Lukáše STEHLÍKA a Jana MYŠÁKA, kteří spolu v jedné formaci zakládali velice pohledné akce. Celé jejich představení vyvrcholilo v 52. minutě, kdy se po Stehlíkově přihrávce v oslabení prosadil Myšák a zkompletoval tak hattrick! I za stavu 6:1 se domácí stále tlačili dopředu a nenechali Chomutovu žádnou šanci se prosadit.

Martin Tvrzník (Litvínov): Dobrý začátek do stavu 1:1, pak jsme Chomutov zbytečně pustili do hry. Druhá a třetí třetina odvedená tak, jak bychom si představovali. Odbojovaný výkon. Dneska fakt od prvního do posledního hráče co hráli odmakaný a myslím si, že zasloužená výhra.
Chomutov
Bedřich Pastyřík (Chomutov): Tak především jsme zcela nezvládli druhou třetinu, kdy jsme hráli 9 minut v oslabení. Upozorňovali jsme hráče, že mají druhou nejlepší přesilovku v lize, taky se to potvrdilo. V oslabení jsme ztratili síly a oni nám dali v přesilovce důležité góly. Soupeř víc bruslil, hrál víc do těla. Nám se tenhle zápas nepovedl.