Zápas - mládež 04.11.2017

SDO: Litvínov podlehl na domácím ledě rozjetým kladenským Rytířům 1:3

L i t v í n o v - Starší dorostenci Litvínova se v sobotu odpoledne pokoušeli navázat na dvě vyhraná utkání proti Chomutovu a Karlovým Varům. Na domácím ledě přivítali rozjeté Rytíře z Kladna. Ti nakonec byli nad síly Chemiků, když brankou v závěrečné power-play domácích rozhodli o svém vítězství 3:1. O jedinou branku Litvínova se hned v první minutě utkání zasloužil Jan Myšák.
4.11.2017
1:3
1:0, 0:2, 0:1

Svoboda (Pejsar) – Žítek, Baláž, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Kovačič, Jindra, Dufek, Kysela, Šarlinger, Svoboda, Arnold, Myšák, Beran, Damašek, Berka

Kladno

Jiroušek (Novotný) – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flach – M. Bláha, O. Bláha, Jelínek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Čermák, Filip, Neiss
Branky a nahrávky: 1. Myšák (Kysela, Jindra) – 36. Neiss (Routa, Kulma), 40. Šmatlák (Jelínek), 60. FIlip (Zich). Rozhodčí: Hlinka – Sýkora, Holada. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 32:36 (8:8, 11:15, 13:13). Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Litvínovští vstoupili do utkání velmi dobře, když se už během první minuty dostali do rychlého vedení! Rychlý kontr domácích zakončil mladý střelec Jan Myšák přesnou střelou pod břevno Jirouškovy brány a domácí se poprvé v utkání mohli radovat – 1:0. Ve třinácté minutě se po rychlé akci dostal do zakončení z úhlu Jindra, ovšem ze strany nastřelil pouze tyč. V závěru první třetiny už se diváci na ZS Ivana Hlinky gólu nedočkali, a tak se šlo do kabin za hubeného vedení 1:0 pro domácí.

V šestadvacáté minutě propadl Litvínov ve vlastní přesilovce a byla z toho obrovská šance pro Kladno. Bláha se řítil sám na Svobodu, ovšem se zakončením trošku otálel a v závěrečné fázi celé akce mu kotouč vypíchl vracející se Myšák.

Ve třiatřicáté minutě se naskytla přesilová hra pro Rytíře. Ta sice nebyla využita, ovšem z následného tlaku po návratu Damaška na led už se Rytíři prosadili. Svoboda neudržel kotouč v lapačce po ráně Routy, čehož využil Jiří Neiss, který pohotově dorazil puk do poloprázdné brány – 1:1. Aby toho neměli domácí málo, do druhé přestávky museli lovit kotouč z brány ještě jednou. Dvě vteřiny před sirénou se puku po zmatcích v brankovišti Svobody ujal Patrik Šmatlák a ranou do horní části brány rozvlnil síť – 1:2!

Ve třetí třetině se Chemici tlačili za vyrovnáním. V devětačtyřicáté minutě se v dobré pozici zjevil Šubrt, jeho rána ale bránu těsně minula. Ve třiapadesáté minutě měli domácí k mání další přesilovou hru, jenže Myšák ani jeho spoluhráči si na jistého Jirouška nepřišli. V samotném závěru utkání přišla power-play domácích a rozhodující gól Rytířů. Matyáš Filip poslal kotouč bezpečně do prázdné svatyně domácích a Kladno se tak mohlo radovat z vítězství 3:1!