Zápas - mládež 31.01.2018

SDO: Chemici podlehli Olomouci a výrazně si komplikují boj o play-off

Preview k zápasu

Foto Reportáž
O l o m o u c - K důležitému utkání zamířili litvínovští starší dorostenci na led olomoucké Mory. Ta si v utkání vypracovala čtyřbrankový náskok a do konce utkání už o něj nepřišla. Chemici se sice třikrát brankově prosadili, ale hned šestkrát inkasovali a z Olomouce odjíždějí bez bodů!
31.1.2018
6:3
2:0, 3:3, 1:0

Olomouc

Mokrý (Hasala) – Rutar A., Mader P., Klesla, Harabiš, Hlaváč, Vosátko, Pírek – Kalač, Šafránek, Štefka, Rosecký, Štědrý, Indrák, Liška D., Krátký, Handl, Kořenek, Dvořák.

Pejsar (Zelenka) – Baláž, Viedermann, Kitzberger, Bártek, Liška R., Šubrt, Šarlinger, Kovačič, Jindra, Kysela, Dufek, Bartoš, Damašek, Myšák, Beran, Berka, Svoboda.
Branky a nahrávky: 10. Kořenek (Štefka, Vosátko), 15. Indrák (Liška D.), 22. Kalač (Kořenek, Rutar A.), 24. Handl (Štefka, Rutar A.), 33. Rutar A. (Štefka, Kořenek), 48. Harabiš (Kalač, Klesla) – 32. Kysela (Myšák), 35. Myšák, 38. Svoboda (Dufek). Rozhodčí: Kubíček – Loun, Zouhar. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 45. Střely na branku: 48:32 (10:10, 22:12, 16:10).

Na první branku utkání se čekalo téměř do poloviny první třetiny. Pak však Matěji Kořenkovi stačilo pouhých jedenáct vteřin na to, aby využil první přesilovku Kohoutů a zároveň potrestal faul Litvínova. Hanáci pak ustáli druhé vlastní oslabení a o chvíli později vedli zásluhou Daniela Indráka už o dvě branky.

Hned na začátku prostřední části šli hosté do tří a Kohouti nabídnutou dvojnásobnou přesilovkou nepohrdli. Olomouci stačily pouhé tři vteřiny po druhém trestu Litvínova k už třetí brance v utkání, když se až za záda hostujícího brankáře trefil David Kalač. O dvě a půl minuty později vedli domácí zásluhou jednoho z nejmladších členů týmu už 4:0, když se pod gól podepsal Tobiáš Handl.

Ve 32. minutě se však o slovo přihlásili Litvínovští a po střele Vojtěcha Kysely snížili na 4:1. Uběhly ale pouhé dvě minuty a Olomouc si brala svůj čtyřbrankový náskok zpět po trefě Adama Rutara.

Závěr prostřední části vyšel mnohem lépe hostům, když nejprve ve vlastním oslabení snížil náskok Hanáků na dvoubrankový Jan Myšák a chvíli před odchodem do kabin přidal třetí gól žluto-černého výběru Přemysl Svoboda. Tříbodovou pojistku však ve 48. minutě vystřelil Kohoutům ve vlastním oslabení Stanislav Harabiš.