Zápasy - Junioři 16.03.2019

Junioři vyválčili v Chomutově vítězství! Postup do play off ale neslaví

C h o m u t o v - V posledním kole skupiny o play off čekal litvínovské juniory těžký duel. Museli uspět na ledě rivala z Chomutova, který skupinu vede, aby si udrželi šanci na postup do play off. To se týmu pod vedením Radka Mrázka povedlo, když uspěli 3:1. O dvě branky se postaral Přemysl Svoboda. Litvínovští i přes výhru postup jistý neměli a museli čekat, jak dopadne duel Českých Budějovic s Vítkovicemi. Vítkovičtí domácí utkání zvládli a postoupili tak do play off z druhého místa. Mladí chemici obsadili třetí příčku ve skupině a do play off se neprobojovali.
16.3.2019
Rocknet Aréna
1:3
0:1, 0:1, 1:1

Chomutov

Běhula (Pavlát) – Němec, Váchal, Šuráň, Seemann, D. Zeman, Beneš, Štochl – Vrhel, Chlán, M. Svoboda, Prokop, Jaroš, Holka, Koláček, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut.

Zajíček (Pejsar) – Bártek, Viedemann, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Háva – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Myšák, Fišer, Kovačič, Dufek, P. Svoboda.

0:2, 1:2, 1:3

Do utkání lépe vstoupil Litvínov, jelikož už ve třetí minutě Daniel Jouza sebral po buly puk, dlouhým blafákem si položil brankáře a zavěsil – 0:1. V dalším průběhu černožlutí ubránili oslabení a mohli vedení zvýšit, jenomže David Jindra sám před bránou trefil Richarda Běhulu do masky.

O chvíli později v nevýhodě o jednoho hráče vyrazil Daniel Jouza, jehož bekhendový blafák v úniku vychytala domácí jednička. Největší šanci Pirátů měl na holi Josef Koláček, jehož v přesilovce našel křižnou přihrávkou Michal Gut, ale mladý střelec ránou z první trefil jenom přesouvajícího se brankáře.

Ve šestadvacáté minutě se litvínovští dostali do dvougólového vedení, které zařídil Přemysl Svoboda dorážkou z hranice brankoviště – 0:2. Za pár okamžiků se Jakub Štochl dostal do úniku, tváří v tvář brankáři nic nevymýšlel, ale střelou kolem lapačky neuspěl. Od 36. minuty hrál Litvínov minutu a čtrnáct vteřin v pěti proti třem, čehož ale černožlutí nevyužili.

Ve třetí části se začalo něco zajímavějšího dít až ve druhé polovině, kdy šli Piráti opět do tří. I tentokrát dvojnásobné oslabení ubránili. V 54. minutě vyrazil Dan Bartoš se spoluhráčem do přečíslení, nakonec to vzal na sebe, ale trefil jenom střed branky.

O chvíli později domácí využili power-play znásobenou ještě přesilovkou, ve které snížil nakonec jediný chomutovský střelec Denis Zeman dělovou ránou od modré – 1:2. Těsně před sirénou Richard Běhula opět odjel na střídačku, tentokrát se však prosadili litvínovští a Přemysl Svoboda, jenž od vlastní modré trefil opuštěnou klec – 1:3.

Velké drama, dorost se ale vrací z Boleslavi bez bodů

Litvínovští dorostenci toužili v Mladé Boleslavi navázat na včerejší ideální vstup do nové sezóny, když na svém ledě porazili nováčka z Plzně 5:1, po velké bitvě ale slavili Středočeši.
Zápasy - Junioři včera

Junioři vítězí i ve třetím kole a vedou DHL extraligu!

Dva dny, dva domácí zápasy. Mladá hráči Vervy dnes po Přerově na svém kluzišti přivítali Berany ze Zlína.

Ideální vstup do sezóny, dorost nedal šanci plzeňským Vlkům

Extraliga dorostu vytáhla svou oponu, litvínovští dorostenci na úvod nového ročníku přivítali na svém ledě nováčka soutěže - Pilsen Wolves.