Zápasy - Junioři 04.10.2019

Desetigólová bitva na východě, juniorka zdolala Třinec po nájezdech 6:5

T ř i n e c - V rámci 9. kola turnaje O Pohár DHL zamířili chemici do Slezska. V souboji proti třineckým Ocelářům padlo celkem deset branek, tři z nich dokonce v jedné minutě. V nájezdové loterii se štěstí přiklonilo na stranu černožlutých, z mini WERK Areny tak vezou bod navíc.
4.10.2019
Třinec
5:6sn
2:1, 2:3, 1:1 - 0:0 - 0:1

Třinec

Švehlák (Švančara) – Mituchovič, Radzenciak, Jenáček, Vacula, Šulák, Adámek – Indrst, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Čmiel, Čmiel, Plandor, Matěj, Stebel, Králík

Zajíček (Zelenka) – Šubrt, Baláž, Kroupa, Jonák, Háva, Miškovič – Jindra, Kysela, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Jouza, Fišer, Kovačič, Dufek, Svoboda

5. Čmiel (Pastor, Indrst), 12. Jenáček (Geidl), 36. Králík (Čmiel, Mikler), 37. Geidl (Mastič, Jenáček), 45. Mastič (Vacula, Geidl)
19. Jouza (Limanovský), 27. Bartoš (Jouza), 32. Baláž (Svoboda, Stehlík), 36. Fišer, 45. Stehlík (Svoboda, Kroupa), rozh. náj. Svoboda

2:0, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5, 5:5

Domácí Třinec si hned na úvod zahrál přesilovou hru za faul Kroupy, hra v početní převaze ale branku nepřinesla. To už však neplatilo v 5. minutě, kdy se z mezikruží trefil Matouš Čmiel. Oceláři působili aktivnějším dojmem a jejich snaha vyústila v druhý gól. Ve 12. minutě našel Geidl přesným pasem ex-vsetínského Šimona Jenáčka, a ten se z předbrankového prostoru nemýlil.

Přesilovou hru si ještě před první sirénou vyzkoušeli i hosté, podobně jako Slezané ale neuspěli. Kontaktní branky se přeci jen dočkali až minutu a půl před koncem první třetiny. Daniel Jouza dostal kotouč na levý kruh a rozvlnil síť za Švehlákem.

Druhá část zápasu začala litvínovským tlakem a ve 26. minutě už se hrálo smírně. Jouza si tentokrát osvojil roli nahrávače, nabil Danu Bartošovi, jenž mířil z mezikruží přesně. Oceláři poté zaměstnali i Šimona Zajíčka, byl to však opět domácí brankář, kdo lovil puk ze své svatyně. Na hostující straně se prosadil obránce Ondřej Baláž

A v čase 35:03 přišla bouře. Nejprve domácí srovnali zásluhou Lukáše Králíka, chemici si ale už půl minuty nato vzali vedení zpět. Dobrou formu potvrdil Jaroslav Fišer, který zaznamenal už čtvrtou branku v tomto ročníku. Třinci stačilo pouhých 43 vteřin na další gól. Další vyrovnávající zásah zapsal nejproduktivnější Ocelář Nico Geidl a uzavřel tak tříbrankovou minutu.

Poslední perioda slibovala rozuzlení napínavého dramatu. Velký krok vstříc třem bodům udělali svěřenci kouče Mrázka. Svoboda přihrál dobře postavenému Lukáši Stehlíkovi, a ten umístil kotouč přímo mezi betony domácího gólmana. Oceláři ovšem předvedli další bleskové vyrovnání, na levé straně se kotouče zmocnil Maxim Mastič a poslal ho do branky.

Oba celky si před závěrečnou sirénou zahrály přesilové hry, další gólovou radost už však diváci v mini WERK Areně neviděli. Ani v nastaveném času nedokázal nikdo z hokejistů překlopit misky vah na stranu svého mančaftu. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, neoblíbená disciplína Litvínova. Černožlutý brankář ale v tomto případě zůstal nepřekonán a bod navíc pro hosty získal Přemysl Svoboda