Zápasy - Junioři 07.12.2019

Derby pro Energii, junioři po špatné třetí třetině prohráli 1:4

L i t v í n o v - Druhé juniorské Podkrušnohorské derby opanovali hokejisté Karlových Varů. Tým z lázeňského města se do vedení dostal zásluhou Holuba, ještě v první třetině srovnal Bartoš. V prostřední části hry branka nepadla, a tak o výsledku klání rozhodla třetí perioda, kterou domácí chemici prohráli 0:3.
7.12.2019
1:4
1:1, 0:0, 0:3

Zajíček (Pejsar) – Bártek, Hocelík, Kadár, Baláž, Háva, Miškovič – Skuhrovec, Kysela, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Slavík, Jouza, Šarlinger, Fišer

Energie KV

Horák (Vít) – Stejskal, Kořán, Mikulec, Pohanka, Benda, Cestr – Seidler, Záruba, Šťastný, Bačo, Konášek, Novotný, Holub, Korčmaroš, Černý, Adámek

17. Bartoš (Bártek, Kysela)
8. Holub (Černý, Záruba), 47. Šťastný (Záruba), 53. Černý (TS), 59. Konášek (Seidler, Šťastný)

0:1, 1:1, 1:4

Od souboje černožlutých juniorů s lídrem se dala očekávat tvrdá bitva, jak už to při derby bývá zvykem. Hosté začali úspěšně a od 8. minuty vedli po zásahu David Holuba, pro kterého to byla už sedmá branka v této sezoně. Energie si následně zahrála první přesilovou hru, ta však zůstala nevyužita a Severočeši ji za to potrestali. V 17. minutě se totiž prosadil Dan Bartoš, litvínovský útočník se vrátil do sestavy po měsíční absenci. Jednadvacet vteřin po vyrovnání byl vyloučen Miškovič, domácí ale oslabení zvládli a do kabin se šlo za smírného stavu.

Prostřední perioda se nesla především v duchu vyloučení. Nejprve na trestnou lavici odjel Bačo, jenž si vysloužil čtyřminutový trest za vražení nahrazení. Později se role prohodily a bránit se museli chemici. Svoje tresty si odpykávali Stehlík a Zajíček. Právě brankář Litvínova si ve druhém dějství připsal několik důležitých zákroků a držel tým ve hře o bodový zisk.

Ve 47. minutě však podruhé kapituloval. Střelcem byl v tomto případě Patrik Šťastný, asistoval mu Záruba. Dvanáct minut před koncem si dvouminutový trest vysloužil Baláž, domácí však oslabení ubránili a dál živili naděje na body. V čase 52:09 ale v úniku zahákoval karlovarského hráče Hocelík a nařízené trestné střílení spolehlivě proměnil Daniel Černý. Dvoubrankové manko už svěřenci trenéra Mrázka smazat nedokázali, naopak v předposlední minutě ještě inkasovali z hole Marka Konáška