Zápasy - Dorost 15.02.2020

Dorostenci padli s Libercem 2:5, rozhodla poslední třetina

L i t v í n o v - Černožlutý dorost pokračuje v nepřesvědčivých výkonech. Chemici z posledních sedmi zápasů vyhráli jen dvakrát, na body nedosáhli ani dnes proti Liberci. Nad Bílými Tygry sice dlouho vedli, hosté ale ve druhé třetině srovnali a o svém vítězství rozhodli v závěrečné části hry.
15.2.2020
2:5
1:0, 1:2, 0:3

Čermák (Ešler) – Vyhlídal, Kuchař, Filip, Hocelík (A), Werner, Hora, Martínek – Špaček, Postl, Bár, Beran, Adámek, Kočárek, Iljuk, Krocker (C), Šprynar, Dej

Liberec

Král (Vopravil) – Damašek, Hladík, Meisel, Dvořák, Patzelt, Culek – Hujer (A), Putz, Vodlan, Hois, Trunda (C), Jenčovský (A), Kříž, Leden, Plos

16. Špaček (Iljuk, Filip), 24. Šprynar (Hocelík, Dej)
28. Hujer (Trunda, Patzelt), 34. Culek (Trunda), 49. Vodlan (Plos), 50. Trunda (Král), 52. Kříž (Leden, Damašek)

2:0, 2:5

Jako první se vedení ujali domácí, kombinaci Litvínova zakončil v šestnácté minutě útočník Jiří Špaček. Mírnou střeleckou převahu měli po dvaceti minutách chemici, kromě toho se hrálo velmi disciplinovaně - ani jeden z týmů nenasbíral žádné trestné minuty.

Vedení chemiků navýšil na startu prostřední periody Jan Šprynar, asistence byly připsány Hocelíkovi s Dejem. Liberci se podařilo odpovědět za necelých pět minut, kdy snížil Jakub Hujer a ve 34. minutě vyrovnal svým prvním gólem v ročníku obránce Ondřej Culek. V závěru třetiny si ještě oba týmy zahrály přesilovou hru, skóre se ale neměnilo.

Poslední část hry slibovala rozuzlení napínavého utkání. Jedenáct minut před poslední sirénou se prosadil Luka Vodlan a jeho branka se ukázala jako vítězná. Za další zhruba půl minutu přidal čtvrtý zásah Bílých Tygrů Tomáš Trunda a bylo rozhodnuto. Na konečných 2:5 upravil osm minut před koncem Filip Kříž