Zápasy - Junioři 22.02.2020

Neúspěšný výjezd do hlavního města, junioři prohráli se Spartou 3:5

P r a h a - Černožlutá juniorka si dnešním zápasem zřejmě zavřela dveře do vyřazovací části DHL Superpoháru. Sparta dala chemikům lekci z produktivity, po celou dobu vedla a nakonec zaslouženě zvítězila. Po čtvrté porážce z posledních pěti klání tak litvínovská naděje na postup existuje už jen v teoretické rovině.
22.2.2020
Praha
5:3
1:0, 1:1, 3:2

Sparta

Cichoň (Mičán) – Fiala, Vorobjev, Bláha, Havlín (A), Prchal (C), Adamec, Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vitouch, Routa, Konečný, Čermák, Arnošt (A), Gluzman, Kuracina

Zajíček (Zelenka) – Bártek, Hocelík, Kroupa, Jonák, Háva, Miškovič – Skuhrovec, Berka, Kysela (A), Vopat, Stehlík, Bartoš, Jouza, Fišer, Kovačič, Dufek (C)

16. Konečný (Bláha, Routa), 34. Vitouch, 43. Vitouch (Gajdoš, Arnošt), 48. Kulhánek (Krchňák, Tomek), 54. Bláha (Konečný, Prchal)
35. Vopat (Berka), 54. Fišer (Jouza, Hocelík), 59. Skuhrovec (Bartoš)

2:0, 2:1, 5:1, 5:3

Utkání v Praze začalo opatrně, v deváté minutě byl za sekání vyloučen Stehlík. Domácí přesilovka však zůstala nevyužita, stejně jako ta litvínovská o chvíli později. Sparťané otevřeli skóre necelých pět minut před první sirénou, kdy se prosadil útočník reprezentační osmnáctky Jakub Konečný. Pražané si ještě v závěru třetiny zahráli přesilovou hru, ani tahle ale gólem neskončila.

Trend vylučování pokračoval i v prostředním dějství: po dvou litvínovských přesilovkách si už v pořadí třetí hru v početní výhodě vyzkoušeli domácí. O dvoubrankový náskok se ve 34. minutě postaral David Vitouch, který už disponuje i zkušenostmi z extraligy. Chemici na jeho trefu zareagovali po 48 vteřinách, jejich první branku vsítil Jan Vopat

Vstup do poslední části hry patřil Spartě, které po chvíli vrátil dvougólové vedení David Vitouch a dvanáct minut před koncem zvýšil už na 4:1 Tomáš Kulhánek. Pražané přesto neměli dost a několik minut nato prohloubil litvínovské trápení v přesilové hře obránce Marek Bláha. Litvínovu se na konci zápasu podařilo alespoň přiblížit na rozdíl dvou zásahů, gólmana Cichoňe překonali Jaroslav Fišer a David Skuhrovec