Zápasy - Junioři 12.10.2024

Junioři svedli v Brně velkou přestřelku

Preview k zápasu

Foto Ohlasy Reportáž
Mladí hráči Vervy se během necelých šestnácti hodin opět vydali do boje, po souboji na Dukle se představili v Brně.
13. kolo, 12.10.2024
Brno, Winning Group Arena
4:3pr.
0:1, 3:1, 0:1 – 1:0

Kometa

Ondráček – Bůžek, Spanel, Zubíček, Antony, Jurný, A. Pospíšil, Sakmár – Brabenec, Rakus, Ekrt, Štulo, Boltvan, Moravec, Veselský, Halačka, Pavlík, Modl, Chludil, Bošek.

Trejbal – S. Stasjuk, Winkelhöfer, Kubíček, Bystřický, Prokeš, Hora, Vyhlídal – Grosskopf, Postl, J. Peroutka, Raichl, Scafari, Tůma, Čech, Topol, L. Stasjuk, Mišanko, M. Peroutka, J. Pospíšil.

Branky a nahrávky

24:12 Bošek (Chludil; 4/5), 31:23 Boltvan (4/5), 39:43 Pavlík (Boltvan, Halačka; 5/5), 62:24 Veselský (Rakus; 3/3)
19:59 J. Peroutka (J. Pospíšil, Čech; 5/3), 23:01 Postl (Hora, J. Peroutka; 5/3), 50:33 Topol (J. Pospíšil, J. Peroutka; 5/5)

0:2, 3:2, 3:3, 4:3

Oba celky na sebe v loňské sezóně kvůli formátu soutěže nenarazily, předloni byla utkání vyrovnaná. Oba soupeři si navzájem dvakrát vyloupili stadiony, přeci jenom nakonec byli ale těsně úspěšnější Jihomoravané, kteří jednou padli až v nájezdech.

A lépe začali i dnes. V přečíslení oslovil Moravec mezi kruhy Ekrta, jeho zakončení Trejbal dokázal zlikvidovat. Stejný hráč po chvilce při vlastním oslabení pláchl do úniku, minisouboj s litvínovským gólmanem ale znovu prohrál. A tak se střelec přeměnil v početní výhodě v asistenta. Povedeným křižným pasem oslovil na levé straně Rakuse, ten ovšem polodkrytou klec Severočechů minul. A tak přišel trest, těsně před přestávkou Verva v početní výhodě udeřila. Vteřinu před sirénou z levého kruhu předal Pospíšil Janu Peroutkovi, který rozepsal dnešní střelecký výčet.

Prostřední část odšpuntovala přesilová hra pět na tři pro černožluté a ti nepohrdli. Ondřej Postl z vrcholu levého kruhu zamířil přesně do horní šibenice. Jenže ve zbývajícím oslabení Kometa korigovala, když Lukáš Bošek v samostatném úniku po kličkované zasunul touš podél betonu za čáru. Tím naopak Trejbal po chvilce své barvy zachránil, když se až mezi kruhy protáhl Adam Boltvan. Avšak po chvilce stejný hráč z mezikruží opět v oslabení již na vyrovnání dosáhl. Parádní obrat Brna dokonal Matěj Pavlík, který sedmnáct sekund před druhou přestávkou ukončil zmatek na brankovišti Litvínova.

Drama ale pokračovalo. Ve třetí šanci dosáhl na vyrovnání Filip Topol, vzápětí navíc z mezikruží minul další obrat v utkání Tůma. Kometa kontrovala přečíslením tři na dva, Bošek ale příhrou zleva před branku spoluhráče nenašel. Když v závěru základní hrací doby v přesilové hře neuspěli z kruhů Bošek s Chludilem, mělo o osudu dnešního zápasu rozhodnout prodloužení.

A tak se také stalo. Téměř přesně v jeho polovině nabruslil Adam Veselý na pravý kruh a zakončil ranou na lapačku.

Příští hrací týden čeká na Vervu domácí dvojduel s pražskými celky - Slavií a Spartou.

Ohlasy

Kometa
Trenér: Karel Beran
Byl to pro nás složitý zápas. Prvních deset minut patřilo Litvínovu, zde nás podržel Jan Ondráček, který pochytal dvě, tři vyložené šance. Honza nás držel celý zápas ve hře. Za stavu 0:2 jsme se vrátili v oslabení, to rozhodlo. Opět se ukázal charakter kluků, byli odhodlaní to zlomit. Jsme rádi za dva body, Litvínov byl těžký soupeř. Doufám, že zítra na dnešní vítězství navážeme. Klukům děkuji za celý zápas, jak to odehráli a odmakali.
Trenér: Martin Tvrzník
Měli jsme dobrý začátek. Využili jsme přesilovky, pak jsme v našich přesilovkách dva góly dostali. Tím jsme Kometu vrátili na koně. Třetí třetinu jsme si odbojovali. Z obou dvou stran to byl super zápas, třetí třetina bylo výborná. Prodloužení vabank, domácí jednou odjeli a vyhráli.