Zápasy včera

První zápas za tři body. Na úvod sezony porazila Verva královéhradecký Mountfield

K prvnímu utkání nové sezony zavítal na led Ivana Hlinky Mountfield Hradec Králové. Zatímco na začátku utkání převažoval na ledě výkon hostů, od vyrovnání skóre převzal otěže Litvínov a po dokončení obratu si připsal první výhru 4:2. Dvoubrankovým výkonem se zaskvěl Michal Gut.
1. kolo, 18.9.2024
Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
4:2
1:1, 1:0, 2:1

M. Tomek – Zeman, Baránek, McIsaac, Zile, Polášek, Czuczman, Baláž – Sandberg, Sukeľ, Koblasa – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Pekař, Gut, Maštalířský – Havelka, Jícha, Jurčík

Mountfield HK

F. Novotný – Blain, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, Pavelka, Mudrák – Jergl, Batna, Perret – Miškář, Tamáši, R. Pavlík – Šťastný, Estephan, Dmowski – Pour, Štohanzl, A. Novotný – Chalupa

0:1, 4:1, 4:2

V první třetině těžil ze střelecké převahy hostující Mountfield. Aktivním vstupem do utkání si vydobyl přesilovou hru po sekání Ondřeje Jurčíka. Téměř celé dvě minuty se Východočeši trápili se založením útoku a udržením kotouče v útočném pásmu, jenže dvě vteřiny před uplynutím početní výhody se branky dočkali. Střelecký účet otevřel po asistencích spoluhráčů Radovana Pavlíka a Jérémieho Blaina přesným projektilem Aleš Jergl – 0:1. Zanedlouho mohli srovnat skóre domácí. Po několika odrazech v blízkosti brankoviště Filipa Novotného, doputoval kotouč až na čepel Petra Koblasy, ten se jej ihned pokoušel zamést za záda hostujícího brankáře, který ale reflexním zákrokem podržel svůj tým. Ve 12. minutě se pokoušel lotyšský forvard Oskars Batna přelstít Mateje Tomka střelou na přední tyč. Svým úmyslem ale nedospěl k rozvlnění sítě domácích.

Na konci 13. minuty se dočkali první gólové radosti také domácí. Nejprve vypálil tvrdou střelu na betony Novotného Adam Polášek, odkud se střela příhodně odrazila na číhajícího Michala Guta, který pohotovou dorážkou srovnal skóre – 1:1. Polášek si tak připsal svůj první bod v černožlutém dresu. Ještě během první části hry mohlo být skóre otočeno. Po chybě královéhradecké obrany se ocitl sám před soupeřovou svatyní Ondřej Kaše, jenže z bezprostřední blízkosti se mu nepodařilo vymíchat maskovaného muže hostů.

Se začátkem druhé dvacetiminutovky se dostal do dvou slibných šancí Ondřej Kaše. Nejprve ujel všem bránícím hráčům a pokoušel se skórovat z velmi ostrého úhlu a o pár vteřin později byl vybídnut ke střele ze slotu bratrem Davidem, kotouč ale nestihl včas dostatečně zvednout. Dlouho jej ale nevyužité šance mrzet nemusely. Během pětiminutového úseku hry se nechal dvakrát vyloučit Patrik Miškář. Kapitán Matúš Sukeľ napřáhl v průběhu druhé přesilovky ke střele od modré čáry a do trajektorie puku stihl včas zasáhnout Michal Gut, který tak v čase 29:08 zařídil svým druhým zásahem obrat skóre – 2:1. Následovalo oslabení chemiků, ve kterém se David Kaše dostal do přečíslení s Josefem Jíchou, ale střela ze slotu prvního jmenovaného na navýšení brankového náskoku nestačila. Ze hry měl ve druhé třetině mnohem více domácí celek, důkazem toho bylo další nebezpečné ohrožení hostujícího brankoviště. Po velmi tvrdé ráně aktivně střílejícího Adama Poláška, musel litvínovské dorážky hasit Novotný zalehnutím kotouče. Nebyla to však hra jen na jednu branku, po delší odmlce se dostal ke gólové příležitosti Giorgio Estephan, jehož pokus skvělým přesunem zhatil Matej Tomek.

Hokejisté Hradce Králové si byli na začátku třetiny dobře vědomi, že chtějí srovnat skóre co nejrychleji. Srovnali s domácími tempo a pokoušeli se překonat Tomka. Litvínovské obraně se však nápor z prvních minut podařilo přečkat. Naopak se domácím podařilo dostat po jedné z akcí do protiútoku. Kevin Czuczman si skvěle počínal v roli útočníka a po přesném kolmém pasu Matěje Pekaře přes osu hřiště propálil Novotného střelou do protipohybu – 3:1. Pekař si tím připsal první bod v litvínovském dresu. Velká šance na snížení stavu se naskytla v 52. minutě Batnovi, který přebruslil bránícího hráče, ale na Tomka recept nenašel. Hradečtí zkusili hru bez brankáře poměrně brzy, k tomuto kroku se odvážili při přesilové hře necelých šest minut před koncem třetí třetiny. Litvínov ovšem hodil hostům do plánů vidle, konkrétně Ondřej Kaše vyvezl puk z pásma a střelou zhruba z poloviny hřiště zvýšil náskok na tři branky – 4:1. Východočeši ještě vykřesali v čase 58:43 naději na záchranu výsledku zásluhou přesné pumelice Jakuba Poura – 4:2. To byl ale poslední moment prvního kola.