Zápasy - Junioři 11.01.2020
Autor: Ondřej Mach

Nevydařený víkend, juniorka po Zlínu nenašla recept ani na Olomouc

L i t v í n o v - Ani druhý domácí zápas v nové dekádě nedopadl pro litvínovské juniory úspěšně. S Morou sváděli vyrovnaný boj, o vítězství Hanáků ale rozhodla druhá třetina, ve které kohouti vstřelili dvě rozdílové branky. Na domácí straně se mezi střelce zapsali Lukáš Stehlík a Prokop Limanovský.
11.1.2020, turnaj O Pohár DHL
2:4
1:1, 0:2, 1:1

Zajíček (Zelenka) – Bártek, Hocelík, Šubrt, Kadár, Kitzberger, Kroupa, Miškovič – Skuhrovec, Kysela, Vopat, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Nikl, Fišer, Kovačič

Olomouc

Hasala (Mokrý) – Mader, Groch, Hlaváč, Vosátko, Hladiš, Rutar, Pírek – Kalač, Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Štědrý, Ministr, Tarnoczy

2. Stehlík (Bartoš), 59. Limanovský (Šubrt, Bártek)

1:0, 1:3, 2:3, 2:4

Už po 49 vteřinách hry byl vyloučen hostující útočník Handl a chemiky čekala první přesilová hra, kterou během chvíle dokázali zužitkovat. Po dvou zápasech se prosadil útočník reprezentační osmnáctky Lukáš Stehlík, asistence si připsali Bartoš a Bártek. Olomouc odpověděla po pěti minutách, kdy brankáře Zajíčka překonal nejproduktivnější hráč Mory David Kalač

Smírný stav trval téměř až do poloviny utkání, v čase 27:41 se ale hosté ujali vedení. Autorem branky byl tentokrát Tomáš Krupa, jemuž nahrával Mácha. A za necelé dvě minuty bylo kohoutům ještě veseleji. Třetí zásah přidal do litvínovské sítě ve skvělé formě hrající Matúš Hlaváč. Olomouc si ještě v závěru prostředního dějství zahrála dvě přesilové hry, skóre se však neměnilo.

Trend vylučování pokračoval i na začátku poslední části hry. Chemici měli dvě dobré příležitosti k vstřelení kontaktní branky, v početní výhodě se jim ale dnes kromě té úvodní nedařilo. Domácím se klání podařilo zdramatizovat až minutu a půl před koncem, když se trefil Prokop Limanovský. Mora si ale tříbodový zisk utéct nenechala a její vítězství zpečetil sekundu před třetí sirénou Petr Mader