Zápasy - Dorost 24.10.2019
Autor: Šimon Kadeřávek

Prohra s outsiderem, dorostenci podlehli PZ Kladno 2:3

Krize černožlutých trvá také v dorosteneckém týmu, který pomalu ztrácí kontakt s užší špičkou tabulky. Naposledy nestačil na Pracující zálohy Kladno, tedy tým, jenž platí za otloukánka soutěže. Středočechům patří průběžně předposlední příčka, první výhru v sezoně vystřelil kladenským Vosyka.
24.10.2019, ELIOD Extraliga dorostu 2019/2020
Kladno
3:2
1:0, 2:1, 0:1

Kladno

Hykel (Liemann) – Rubáček (C), Stich, Deniger, Horn – Rynda, Pospíšil, Cihelka, Hanousek (A), Jechumtál, Trojna, Typolt, Redlich, Kulich, Mikeska, Vosyka

Ešler (28. Čermák) – Kuchař, Filip, Hocelík (A), Werner, Kadár (C), Hora, Hynek – Špaček, Postl, Skuhrovec, Adámek, Kočárek, Iljuk, Krocker, Vopat, Dej, Brouček

17. Redlich (Kulich), 28. Kulich (Vosyka), 33. Vosyka (Cihelka, Rubáček)
34. Kadár (Hora, Krocker), 57. Dej (Iljuk, Brouček)

3:0, 3:2

Vstupní faktory hovořily jasně pro hosty. Ti v poslední vzájemné zápase přehráli domácí 4:1 a získali tři body v pohodovém tempu. Utkání 13. kola ELIOD Extraligy dorostu bylo ale úplně jiná káva. Svěřenci Martina Procházky se zkraje střetnutí oslabili, když fauloval Cihelka. Lehce získanou přesilovou hru ale Litvínov nevyužil, dokonce se o pár minut později sám prohřešil.

Severočeši oslabení zvládli, ale jen co se Filip vrátil zpět na led, museli přihlížet oslavám soupeřovy branky. Kulich vyslal svižnou nahrávku na Sebastina Redlicha, a ten Ešlera s klidem překonal. Na konci první třetiny mohl Litvínov odpovědět, jelikož dostal k dispozici další početní převahu. Tým kapitána Kadára ale nenašel recept na prostřelení Hykela.

V druhé dvacetiminutovce fanoušci čekali na gól až do 28. minuty. V tu chvíli střílel ostrými Lukáš Kulich, jenž poslal Kladno do dvoubrankového trháku. Rozjeté PZ nezastavilo ani oslabení, které hráči zkušeně zvládli. Dalo by se říci, že mělo opačný efekt, jelikož třetí trefu domácího celku přidal Tomáš Vosyka.

Zaskočení hosté kontrovali brankou Jakuba Kadára, kterému asistoval Hora s Krockerem. Černožlutí chtěli v gólech pokračovat, ale proti byl domácí gólman. Nutno dodat, že o šance nebyla nouze, protože Severočeši pravidelně zasypávali brankáře kvantem střel. Štěstí neměli ani v další přesilové hře, která následovala po vyloučení Pospíšila.

Ve třetí třetině pokračoval trend z předešlých částí hry, hosté se snažili vykřesat naději. Hykel předváděl mrštné zákroky a dováděl černožluté střelce k šílenství. Na dostřel jediné branky posunul Litvínov Daniel Dej, kterému nahrál Iljuk. To však bylo z obou stran všechno a utkání skončilo 3:2 pro domácí celek.