Zápasy - Junioři 21.01.2022
Autor: Daniel Tichý

Juniorka díky dvěma brankám Danielčáka veze z Liberce tři body

Litvínovští junioři se ve 33. kole vydali na led třetího Liberce. Verva předvedla parádní výkon a po výhře 4:2 veze domů tři body. Důležitá byla hlavně sedmadvacátá minuta, v té Litvínov vstřelil dvě branky a odskočil do dvoubrankového vedení. Dvě branky si připsal forvard Tim Danielčák a třemi kanadskými body se blýskl Lukáš Stehlík.
33. kolo, 21.1.2022, Extraliga juniorů 2021/22
Liberec, Svijanská aréna
2:4
0:0, 2:4, 0:0

Liberec

Hambánek – Duschka, Rybář, Jakubec, Meisel, Várady, Culek – Leden, Cikhart, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Měchura (C), Plos, Zajíček (A).

Klika – Hora, Baláž, Hocelík, Hák, Kroupa, Werner, Kuchař – Postl, Danielčák, Stehlík (C), Beran, Limanovský (A), Maštalířský, Ilujek, Špaček, Skuhravec, Slavík.

25. Leden (Kříž, Jakubec), 40. Měchura (Plos, Zajíček)
23. Danielčák (Stehlík, Limanovský), 27. Špaček (Kroupa, Skuhrovec), 27. Danielčák (Stehlík, Slavík), 37. Stehlík (Hocelík, Hora)

0:1, 1:1, 1:4, 2:4

Litvínovští junioři začali na ledě Liberce aktivně. Už v páté minutě se v šanci objevil Werner, ale ten si na Hambánka nepřišel. O necelé dvě minuty později se ke střele z mezikruží dostal Hora. Brankář domácích byl pozorný a držel svůj tým. V polovině první části se jeden z litvínovských objevil před brankou Hambánka, ten ho ale vychytal svoji pohotovou lapačkou. Poté se konečně do šance dostali i domácí zásluhou Měchury, který z dobré šance nastřelil jen boční síť. Ke konci první třetiny se dostal do dvou šancí Cikhart, jenže Klika byl proti a první třetina tak skončila bez branek.

Litvínov začal druhou třetinu nejlépe, jak mohl. Hned po dvou minutách se po přihrávce od Stehlíka trefil z levého rohu slovenský útočník Tim Danielčák a poslal Vervu do vedení. Radost z vedoucí branky ale nevydržela Litvínovu dlouho, ve čtyřiadvacáté minutě se prosadil střelou z mezikruží Matěj Leden a srovnal tak skóre. Chemici ale nečekali dlouho. O dvě minuty později se ke kotouči dostal Jiří Špaček a našel z mezikruží mezírku mezi betony Hambánka. Uběhlo přesně devětatřicet sekund a Litvínov se ujal dvoubrankového vedení. Puk se po hezké souhře dostal až k Timu Danielčákovi, který se nemýlil a připsal si druhou branku v utkání. O deset minut později bylo na hostující střídačce ještě veseleji. Od modré čáry napřáhl Lukáš Stehlík a propálil vše, co mu stálo v cestě. Liberec ale dokázal ještě třiačtyřicet sekund před koncem druhé části snížit na rozdíl dvou branek zásluhou Adama Měchury, který si sám zavezl puk do pásma a poté překvapil Kliku nepříjemnou střelou, která skončila až za jeho zády.

Třetí třetina začala velmi vyrovnaně. Liberec se sice snažil s výsledkem něco udělat, ale Litvínov poctivě bránil a nepouštěl domácí do šancí. Ta přišla až devět minut po začátku třetí třetiny. Zajíček se nejlépe zorientoval v brankovišti a ohrozil Kliku, ten byl ale proti a výborně zasáhl betonem. Litvínov se dostal k menšímu tlaku, ale ani jedna ze střel neskončila gólem a brankář Hambánek držel naděje domácího týmu. Necelé tři minuty před koncem mohl vykřesat jiskřičku naděje domácí Zajíček, který se dostal až před Kliku a mířil mezi betony. Litvínovský brankář ale podržel svůj tým. Domácí to ještě zkusili v šesti, jenže žádná větší šance nepřišla a tři body tak získala Verva.

Liberec
Trenér: Richard Lobo

„Bylo to těžké utkání. Litvínov hrál o všechno a bylo to vidět. Odehrál výborný zápas. Nevyužili jsme naše šance. Litvínov měl dnes lepší koncovku. Vojtěch Hambálek v brance odvedl dobrý výkon.“

Trenér: Radek Mrázek

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Bojujeme teď o každý bod. Jsme rádi, že máme všechny tři. Myslím, že rozhodla druhá třetina, ve které jsme byli produktivnější.“